Bešiktaš i Bilić preuzeli vodstvo

Nogomet 08. velj 201520:36 > 20:39
Pedja Milosavljevic / CROPIX

Nogometaši Bešiktaša, koje predvodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, preuzeli su vodstvo na ljestvici turskog prvenstva nakon što su u dvoboju 19. kola na gostovanju pobijedili Rizespor 2-1.

Pobjednički pogodak postigao je Demba Ba iz kaznenog udarca u 88. minuti. Bio je to 11 pogodak senegalskog reprezentativca ove sezone i trenutačno je treći strijelac turskog prvenstva iza napadača Trabzonspora Paragvajca Oscara Cardoza i napadača Burse Brazilca Fernandaoa koji su zabili po gol više.

Bešiktaš je poveo golom Josea Sose u 59. minuti, a kada je domaćin minutu kasnije ostao bez isključenog Kvanca Karakas činilo se kako će gosti mirno privesti susret kraju. Međutim, Rizespor je u 62. minuti uspio izjednačiti, a strijelac je bio Sercan Kaya. U 65. minuti domaćin je ostao bez još jednog igrača, isključen je Koray Altinay.

Bešiktaš je do kraja utakmice uspio iskoristiti dva igrača više i izboriti važnu pobjedu.

Bešiktaš sada vodi sa 44 boda, Fenerbahče je drugi s bodom manje, dok je na trećem mjestu Galatasaray sa 39 bodova i susretom manje. Galatasaray u ponedjeljak gostuje kod Eskisehirspora.