Primera: Levante pobijedio Eibar i pobjegao iz opasne zone

Nogomet 06. ožu 201522:49 > 22:52
EPA/MANUEL BRUQUE

U prvoj utakmici 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva Levante je kao domaćin svladao Eibar s 2-1 i barem nakratko napustio zonu ispadanja.

Eibar je prvi došao do vodstva kad je na ubacivanje Bovede odlično reagirao Berjon i volejem svladao Marina u 55. minuti. No, uslijedio je preokret. U samo dvije minute Levante je stigao do vrijedne pobjede. Barral je izjednačio u 65. minuti, a Uche postavio konačnih 2-1 u 67. minuti dvoboja. U završnici je zbog drugog žutog kartona isključen defanzivni vezni Levantea Garcia.

Šestom prvenstvenom pobjedom Levante je barem nakratko pobjegao iz zone ispadanja, a Eibar joj je sve bliže nakon što je pretrpio sedmi uzastopni poraz. Razlika između Levante koji je na 16. mjestu i Eibara koji je na 13. poziciji sada je samo dva boda.