Halilović se sapleo u petercu i loptom pogodio vlastitu nogu

Nogomet 08. ožu 202013:23 > 13:29
Ilustracija

Nogometaši Ajaxa nisu jučer imali težak posao na gostovanju kod Heerenveena. Nizozemski velikan je u sklopu 26. kola nizozemske Eredivisie slavio s 3:1 na gostovanju kod istoimenog domaćina, te tako prekinuo niz od dva uzastopna poraza.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila dosta jalova, a onda je Ajax u šest minuta drugog dijela riješio utakmicu za tri boda.

Srpski nogometaš Dušan Tadić zabio je u 57. minuti, a onda i u 60. na asistenciju Tagliafica. U 63. minuti strijelac je bio Quincy Promes na dodavanje Lassine Traorea. Jedini gol za domaću momčad zabio je Mitchell Van Bergen u 67. minuti dvoboja. Mogao je Heerenveen voditi već u prvom dijelu, ali je Alen Halilović u 44. minuti promašio čistu šansu.

Heerenvenn je odlično izašao na protivničku polovicu, te po desnoj strani terena izbio u priliku. Nakon jedne povratne lopte koju je dobio na pet metara trebao je Halilović samo ugurati loptu u gol pored golmana, ali on se sapleo u petercu i loptom pogodio vlastitu nogu, te promašio čistu situaciju. Posjetilo nas je ovo na onaj epski promašaj Sivonjića protiv Cibalije, kad je igrao za Dinamo, a koji je obišao planetu…

Zbog zakonskih ograničenja i TV prava nismo u mogućnosti objaviti video, ali snimku Sportkluba koji ima prava na nizozemsku prvu ligu možete pogledati – OVDJE.

Vrijedi spomenuti kako je Alen Halilović talentirani nogometaš, kojem su stručnjaci i mediji prognozirali veliku karijeru, koga su španjolski mediji po dolasku u Barcelonu iz Dinama prozvali “balkanskim Messijem“… Sad traži povratak uspješnim stazama u Heerenveenu, piše Net.hr

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.