Turska: Kiks Fenerbahčea uz četiri isključenja, Galata prvak

Nogomet 25. svi 201521:03 > 21:06
EPA/TOLGA BOZOGLU

Nogometaši Galatasarayja osvojili su naslov prvaka Turske nakon što je njihov najveći rival Fenerbahče kiksao kod Başakşehira u Istanbulu i kolo prije kraja imaju nedostižnih pet bodova prednosti u odnosu na Fenerbahče.

Fener je praktički uručio naslov najvećem rivalu, nakon što je u 33. kolu na gostovanju u Istanbulu odigrao neriješeno 2:2.

To znači da pred posljednje kolo Galatasaray ima 76, a Fenerbahče 71 bod. Ekipa Galatasarayja je tako stigla do jubilarne 20. titule u povijesti kluba i ponovno ima jednu osvojenu titulu više od Fenera.

Sva četiri gola u Istanbulu viđena su u drugom poluvremenu. Batdal je postigao oba gola za domaćina, u 53. i 62. minuti, Diego je šest minuta prije kraja smanjio, a konačan rezultat postavio je Webo u 88. minuti.

U samom finišu čak četvorica igrača Fenerbahčea su isključeni zbog divljanja – Mehmet Topuz, Bruno Alves, Caner Erkin i Pierre Webo, a Mehmet Batdal u 95. minuti nije realizirao jedanaesterac i propustio je priliku da hat-trickom donese pobjedu svojoj momčadi.