PL: Festival golova, Chelsea svladao WBA!

Nogomet 23. kol 201516:36 > 16:37
Getty Images Sport, Laurence Griffiths

Kišilo je u Birminghamu u nedjelju popodne, a viđena je i kiša golova! WBA i Chelsea odigrali su pravi premijerligaški duel, sa pet golova, jednim promašenim penalom i jednim crvenim kartonom.

Plavci su na kraju slavili sa 3:2, i stigli do prve pobjede u novoj sezoni.

Prvi značajan trenutak dogodio se u 13. minuti, kada je Nemanja Matić faulirao Callum McManamana u šesnaestercu, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Ipak, povratnik na gol Chelsea, Courtao obranio je šut Morrisona sa 11 metara.

Kazna je uslijedila u 20. minuti, kada je Pedro Rodrigez postigao gol na svom debiju u dresu Chelsea.

Deset minuta kasnije, već je bilo 2:0 za goste. U akciji je ponovo sudjelovao Pedro, uputio oštru loptu u peterac, a Diego Costa je uklizao i postigao drugi gol za Plavce.

WBA smanjuje na 1:2 u 36. minuti preko Morrisona, koji se efektnim golom iskupio za promašeni penal.

Uzbudljivo prvo poluvrijeme, kompletirao je još jedan Španjolac u redovima Chelsea Azpilicueta. On je preciznim udarcem svladao Boaza Myhilla i povisio na 3:1.

Drugo poluvreme počelo je loše za Chelsea jer je Terry zbog faula nad Rondonom dobio direktan crveni karton.

Ipak, sve što je WBA uspio uraditi je da smanjiti na 3:2, još jednim golom Morrisona.

Chelsea nakon tri kola ima pet bodova, dok je WBA na začelju sa jednim osvojenim bodom.