PL: Remi bez golova Arsenala i Liverpoola

Nogomet 24. kol 201522:43 > 22:49
Reuters / Eddie Keogh Livepic

Nogometaši Arsenala i Liverpoola odigrali su u ponedjeljak na Emirates Stadiumu utakmicu bez pogodaka.

Bila je to posljednja utakmica 3. kola engleske Premijer lige u kojoj je bilo dobrih prilika na obje strane, ali su čuvari mreže, Arsenalov Petr Čech i Liverpoolov Simon Mignolet, u nekoliko navrata odlično reagirali te onemogućili napadače da se upišu među strijelce.

Arsenalov veznjak Aaron Ramsey je u 10. minuti čak i postigao pogodak, ali ga je sudac poništio zbog navodnog zaleđa, no usporena snimka je pokazala da je domaća momčad vrlo vjerojatno oštećena tom odlukom. Arsenalu je prijetilo da po treći put u povijesti izgubi prve dvije domaće utakmice, što im se posljednji put dogodilo u ’30-im godinama 20. stoljeća.
Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool i jednom opasno zaprijetio Arsenalovim vratima, kad je nakon udarca iz kuta pucao glavom, ali je netko do domaćih obrambenih igrača blokirao njegov pokušaj.
Nakon tri kola Liverpool se nalazi na 3. mjestu ljestvice sa sedam bodova koliko imaju još i Leicester City i Manchester United. Na vrhu je Manchester City s maksimalnih devet bodova i gol razlikom 8-0. Arsenal se nalazi na 9. mjestu s četiri boda iz dvije utakmice.

Eibar slavio u Granadi

Nogometaši Eibara slavili su na gostovanju kod Granade s 3-1 (2-0) u posljednjoj utakmici 1. kola španjolskog nogometnog prvenstva, koja je odigrana u ponedjeljak.

Adrian u 22. minuti i Escalante u 35. minuti donijeli su veliku prednost gostujućoj momčadi već u prvom poluvremenu. Na 1-2 smanjio je Rochina u 50. minuti. Domaća momčad je pet minuta poslije ostala s desetoricom na terenu zbog isključenja Ruiza. Eibar je brojčanu premoć iskoristio u 67. minuti kad je Aruabarrena u prvom kontaktu s loptom postigao pogodak za konačnih 3-1.

Najuvjerljivijom pobjedom u 1. kolu Eibar je izbio na vrh španjolske Primere, dok Granada prvenstvo nastavlja sa začelja prvoligaške ljestvice. Za Granadinu momčad bi već od sljedećeg kola mogao braniti Ivan Kelava, bivši vratar zagrebačkog Dinama, koji bi ovog tjedna trebao biti predstavljen kao pojačanje među vratnicama ovog španjolskog prvoligaša.