Premier: Poraz West Hama, Mourinho ne očekuje otkaz

Nogomet 31. lis 201521:19 > 21:21
AFP

I dok je Bilićev West Ham "penicilin" za velikane, protiv manjih klubova ima velikih problema, a to se pokazalo i u subotu u 11. kolu kada su izgubili u gostima kod novaka u Premier ligi Watforda sa 0-2.

Strijelac oba gola za Watford bio je Odion Ighalo (39, 48) , a Nikica Jelavić je za West Ham igrao od 76. minute, ali bez značajnijeg učinka.

No, mediji su najviše bili usmjereni na  Stamford Bridge gdje je Mourinhov Chelsea dočekao Liverpool predvođen Juergenom Kloppom. Prije utakmice mediji su tvrdili da će Portugalac dobiti otkaz ako ne pobijedi “redse”. Krenulo je dobro za Chelsea, koji je poveo u 4. minuti preko Ramiresa (4). Na 1-1 je u posljednjim trenucima prvog poluvremena poravnao Philippe Coutinho (45+3). Isti je igrač u 74. minuti svojim drugim pogotkom doveo Liverpool u vodstvo, a konačnih 3-1 za Liverpool postavio je Christian Benteke (83). Hrvatski reprezentativni branič Dejan Lovren ušao je u igru za Liverpool u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Chelsea je ostao na 15. mjestu, a iako u klubu stvari idu sa lošeg na gore, Mourinho je izjavio da ne očekuje otkaz.

Manchester City je teže od očekivanog pobijedio slabašni Norwich sa 2-1, a pobjednički gol zabio je Yaya Toure u 89. minuti iz penala.

Arsenal nastavlja nizati pobjede, u gostima je svladao Swansea sa 3-0, a golove su postigli Olivier Giroud (49), Laurent Koscielny (68) i Joel Campbell (73).
S druge strane, Manchester United je kiksao kod Crystal Palacea, bilo je 0-0.

Leicester je nastavio sa dobrim igrama, svladao je West Bromwich Albion sa 3-2. Dvostruki strijelac bio je Riyad Mahrez (57, 64), a jednog je dodao Jamie Vardy (77), koji je sa 11 golova najbolji strijelac lige. Andrej Kramarić, koji je dosad bio osuđen na grijanje klupe Leicestera, u subotu nije dogurao niti do rezervi. Trener Ranieri izgleda da ne računa s njime.

Na vrhu su Manchester City i Arsenal  sa po 25 bodova,  Leicester ima 22,  Manchester United  21, a  petoplasirani West Ham 20  bodova.