Primera: Real Sociedad bolji od Eibara

Nogomet 06. pro 201515:01 > 15:04
Tanjug/AP Photo/Andres Kudacki

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Real Sociedada pobijedili su Eibar 2-1.

Gosti su preko Bastona poveli već u 4. minuti, ali uslijedio je preokret za koji je zaslužan dvostruki strijelac Agirretxe. Iskusni 28-godišnji napadač izjednačujući je pogodak postigao u 10. minuti, a konačnih 2-1 postavio je u 90. minuti dvoboja u San Sebastianu.

Ovom pobjedom Real Sociedad došao je do 15 bodova i 13. mjesta na ljestvici, dok je Eibar s 20 bodova ostao na 9. poziciji. Vodeća Barcelona ima 34 boda, dva više od Atletico Madrida i četiri više od trećeplasiranog Real Madrida.
U nedjelju su na rasporedu još tri utakmice: Villarreal – Rayo Vallecano (16.00), Gijon – Las Palmas (18.15) i Athletic Bilbao – Malaga (20.30).