Hiddink stigao do prve pobjede na klupi Chelseaja

Nogomet 03. sij 201616:25 > 16:29
REUTERS/Toby Melville

Početak nove kalendarske godine izgleda da je godio nogometašima Chelseaja, koji su odlučili krenuti od "nule".

Odavno “Plavi” nisu djelovali tako uvjerljivo i sigurno, kao u nedjeljnom dvoboju sa Crystal Palaceom.

Momčad Guusa Hiddinka nije poremetila ni ozljeda Edena Hazarda, koji je morao napustiti teren u 16. minuti.

Gosti su stigli do vodstva u 29. minuti, kada se Diego Costa našao u izglednoj prilici, ali je nesebično proslijedio loptu do Oscara, kojem nije bilo teško poslati je u mrežu. Bila je to prva asistencija Coste nakon 20 utakmica.

Najbolji strijelac i igrač Chelseaja ove sezone, Willian povisio je na 2:0 prelijepim golom u 60. minuti. On je raspalio po lopti s oko 17 metara i pogodio gornji lijevi kut Henesseyjevog gola. Šest minuta kasnije, Diego Costa je okrunio pobjedu Chelseaja novim golom, za uvjerljivih 3:0 i prvu pobjedu novog menadžera Guusa Hiddinka.

Chelsea se ovim rezultatom popeo na 14. mjesto. U posljednjem dvoboju 20. kola Premier Lige, od 17:00 se sastaju Everton i Tottenham.