Napoli slavio na San Siru

Nogomet 20. pro 202107:00 0 komentara
REUTERS

U derbiju 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na San Siru pobijedio Milan sa 1-0 vrativši se na drugo mjesto Serie A.

Pitanje pobjednika razriješio je gol Elifa Elmasa u petoj minuti nakon ubačaja iz kornera. Bio je to najbrži Napolijev pogodak protiv Milana u posljednjih devet godina.

U posljednjim trenucima susreta “Rossoneri” su uspjeli izjednačiti, no pogodak Francka Kessiea je poništen zbog zaleđa. Zanimljivo, u posljednjih osam međusobnih susreta na San Siru Milan je ostvario samo jednu pobjedu.

Hrvatski napadač Ante Rebić nije konkurirao za sastav Milana zbog ozljede.

Ovom pobjedom Napoli je napredovao za dva mjesta i sada je drugi sa 39 bodova, koliko ima i Milan. U vodstvu je Inter sa četiri boda više.

U ranije odigranom susretu, okršaju dvojice hrvatskih trenera Torino Ivana Jurića je pobijedio Veronu, koju vodi Igor Tudor sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Tommaso Pobega u 26. minuti. Minutu ranije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Giangiacomo Magnani.

Marko Pjaca je odigrao cijeli susret za Torino, dok je Josip Brekalo ušao u igru u 63. minuti. Kod gostiju Boško Šutalo je ušao u igru u 29. minuti, dok Ivor Pandrur nije nastupio.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Torina, dok je Verona upisala drugi uzastopni poraz.

Sampdoria i Venezia su remizirali 1-1. Domaćin je poveo u prvoj minuti golom Manola Gabbiadinija, a izjednačio je Thomas Henry u 87. minuti.

Identičnim rezultatom završio je i susret Spezije i Empolija. Povela je Spezia u 50. minuti, kad se loptu u mrežu odbila od nesretnog gostujućeg braniča Riccarda Marchizze. Za izjednačenje Empolija u 71. minuti zaslužan je domaći branič Dimitrios Nikolaou koji je loptu nenamjerno preusmjerio u svoju mrežu. Za Speziju je cijelu utakmicu odigrao hrvatski branič Martin Erlić.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Fiorentina i Sassuolo su u Firenci odigrali 2-2, iako je gostujuća momčad nakon prvog poluvremena imala prednost od dva gola.

Sassuolo je poveo golom Scamacce u 32. minuti, a Frattesi je povećao na 2-0 pet minuta poslije. Bod Fiorentini donijeli su Vlahović (51) i Torreira (61), a domaća momčad je posljednje 22 minute odigrala s igračem manje, jer je u 68. minuti isključen Biraghi zbog drugog žutog kartona.

Na ljestvici vodi Inter sa 43 boda ispred Napolija i Milana koji imaju po 39 bodova. Atalanta je četvrta sa 37 bodova.

Jurićev Torino je deseti sa 25 bodova, dok je Tudorova Verona na 13. mjestu sa 23 boda.