Hajduk izgubio, ali ide u play-off Konferencijske lige gdje ga čeka Villarreal

Nogomet 10. kol 202217:22 > 20:02
Miroslav Lelas/PIXSELL

Nogometaši Hajduka plasirali su se u posljednje, 4. pretkolo Konferencijske lige usprkos 0-1 (0-1) porazu od Vitorije u Guimaraesu u uzvratnom susretu 3. pretkola.

Kako je prva utakmica u Splitu završila pobjedom Hajduka od 3-1, splitski sastav je prošao dalje s ukupnih 3-2 te će u 4. pretkolu igrati protiv španjolskog Villarreala.

Vitoria je povela već u 5. minuti golom Andersona, no ispostavilo se kako je to ostao jedini pogodak na utakmici.

Domaći je sastav uraganski krenuo u susret, Hajduk na to nije imao odgovor pa je njegova prednost prepolovljena nakon manje od pet minuta igre. Ogawa je na rubu kaznenog prostora pronašao Andersona, ovaj je nakon vrhunskog primanja zapucao iz okreta te “probio” blok dvojice igrača splitskog sastava, a niti Kalinić na vratima nije mogao zaustaviti taj snažan udarac.

Pritisak Vitorije tajao je prvih 20-ak minuta, a onda se Hajduk uspio pribrati i uvesti utakmicu u ravnotežu. U 23. minuti Čolina je imao kolosalnu priliku za poravnanje, Sahiti ga je sjajno proigrao na lijevom krilu, Čolina je ušao u kazneni prostor, izbio sam pred Varelu, no pokušaj loba nije bio precizan.

U samoj završnici prvog poluvremena u prilici se našao Sahiti, no nije stigao uputiti udarac prije no što su ga zajedničkim snagama neutralizirali domaći vratar i stoperi. Sahiti je potom ostao ležati na travnjaku što je izazvalo neprimjerenu reakciju domaćih pa su žute kartone dobili Varela i Tiago Silva kod domaćih te Vuković kod gostiju. Na snimci se vidi kako je glavni negativac bio Tiago Silva koji je rukom u lice uario Sahitija, no turski sudac Palabiyik nije dobro vidio tu situaciju.

Novu priliku za poravnanje Hajduk je imao u 69. minuti kada je Biuk prošao po lijevoj steani, ubacio na pet metara, tamo je skočio Livaja, ali nije uspio pogoditi loptu glavom i skrenuti ju u mrežu.

Preagresivni Tiago Silva ipak je prerano okončao susret jer je u 77. minuti preoštro startao na Krovinovića te dobio drugi žuti karton.

I s igračem manje Vitoria je u završnici pokušavala postići pogodak koji bi odveo susret u produžetak, ali jedinu pravu priliku imala je u 84. minuti kada je Lameiras uputio prizemni centaršut s desne strane, no Jota je bio neprecizan sa šest metara.

Villarreal i Hajduk prvu će utakmicu igrati 18. kolovoza u Španjolskoj, a uzvrat je 25. kolovoza na Poljudu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.