VIDEO | Provocirali Ukrajince skandiranjem Putinovog imena pa brzo požalili

Nogomet 28. srp 202210:58 1 komentar
Image by Eren Demirci from Pixabay

Širom planeta se dijeli snimka na kojoj navijači turskog nogometnog kluba Fenerbahčea skandiraju "Vladimir Putin". Bilo je to neposredno nakon gola, a sada se čini da je skandiranje reakcija na provokaciju. UEFA se godinama i očito neuspješno pokušava izboriti s miješanjem politike u sport, ali navijači ne zaziru od bilo kojeg načina da isprovociraju rivale.

Znali su na gostovanju Fenerbahčeu pasti i velikani, a kada je Dinamo iz Kijeva stigao u Istanbul nije očekivao provokacije kakve je doživio.

Bujalski je u 57. minutu pogodio za 1:0 (prvi meč Fenerbahčea i Dinama završen bez golova), a onda je kao po zapovjedi s tribina počelo skandiranje. “Vladimir Putin”, orilo se stadionom. U jeku rata u Ukrajini, u trenutku kada je Vladimir Putin, predsjednik Rusije, verojatno najomraženija ličnost u čitavoj zemlji, navijači turskog tima počeli su s tribina skandirati njegovo ime.

Već u tom trenutku je Fenerbahče imao igrača manje (isključen Juksek zbog spoticanja), čak je Valencia promašio i penal u 70. minutu. Ipak, uspio je Salai ostaviti domaćina u životu golom u 89. minuti.

A onda nakon svega – hladan tuš. U 114. minutu Karavaev pogađa za 2:1 i odvodi Ukrajince u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka.

Snimka skandiranja Vladimiru Putinu skupila je pet milijuna pregleda za manje od 12 sati od objavljivanja.

Nakon objave snimki, malo je jasnije zbog čega je počelo zborno skandiranje Putinova imena. Snimku je već vidjelo više od pet milijuna ljudi, a bura se ne stišava ni dan nakon objave.

Naime, nakon što je postigao gol, Bujalski je rukama pokazao znak orla. Možda ova gestikulacija i ne bi bila sporna da u pitanju nije način na koji se pokazuje simbol najvećeg konkurenta istanbulskog kluba, Bešiktaša.

Pogledajte kako je izgledalo slavlje Bujalskog zbog kog je stadion u Istanbulu proključao.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.