Poraz Primorja u Barceloni

Ostali sportovi 10. velj 201620:33 > 20:35
Guliver/Getty images/Francois Nel

Vaterpolisti Primorja EB u srijedu su u susretu 6. kola skupine A Lige prvaka izgubili na gostovanju kod Barcelonete sa 7-9 (1-1, 0-4, 3-1, 3-3).

Dvoboj je praktički bio odlučen u drugoj četvrtini koju je Barceloneta riješila u svoju korist sa 4-0 i povela sa 5-1. U nastavku se Primorje u nekoliko navrata uspjelo primaknuti na dva gola razlike, 6-4 na kraju treće četvrtine, te 7-5, 8-6 i 9-7 u četvrtoj četvrtini, no ne i bliže.

Miho Bošković je s četiri gola bio jedini raspoloženi igrač Primorja, po jedan pogodak dodali su Cosmin Radu, Petar Muslim i Anđelo Šetka, dok su kod Barcelonete najbolji bili Martin Famera s tri i Marc Roca s dva gola.

Ovim porazom Primorje EB uvelike si je smanjio izglede za plasman na završni turnir šest momčadi, trenutačno je treće na ljestvici s osam bodova, koliko ima i četvrti Eger, ali s utakmicom više od mađarskog predstavnika, koji ionako ima osiguran plasman na završni turnir kao domaćin. Na vrhu skupine je Olympiakos sa 12 bodova ispred Barcelonete koja ima 11, dok su na dnu Spandau 04 s tri i Jadran (HN) s dva boda.

Ranije u srijedu Jug CO je u susretu šestog kola skupine B u Beogradu pobijedo Partizan sa 10-6 (3-1, 3-1, 1-1, 3-3). Kod Juga Josip Vrlić, Javier Garcia, Felipe Perrone i Paulo Obradović zabili su po dva gola, a Luka Lončar i Pavo Marković dodali su po jedan. U redovima Partizana Gavril Subotić upisao je dva pogotka, a Lucas Geilen, Dimitrios Tigkas, Đorđe Tanasković i Ognjen Stojanović po jedan.

Jug CO je drugi u svojoj skupini sa 15 bodova, koliko ima i vodeći Pro Recco koji ima utakmicu manje. Slijede Szolnoki s devet, Partizan i OSC Budipešta sa po šest, dok je posljednji Galatasaray bez bodova.