Horvat izborio finale, Mužarić zapela u kvalifikacijama

Ostali sportovi 07. srp 201610:44 > 10:50
YouTube

Hrvatski atletičar Ivan Horvat (22) plasirao se u finale skoka s motkom na Europskom prvenstvu u Amsterdamu osvojivši u kvalifikacijama šesto mjesto s preskočivši 5,50 metara.

Horvatu je to bio prvi nastup na europskim prvenstvima i kvalifikacije je odlično odradio.

Norma za ulazak u finale bila je 5,65 metara, međutim kako je samo 11 skakača preskočilo 5,50 metara natjecanje je prekinuto.

Talentirani Osječanin i član Slavonija-Žita je bio najbolji u B skupini, plasiravši se ukupno na diobu šestog mjesta, a na zaletište je izašao samo tri puta. Horvat je propustio prvu visinu na 5,15 m. Potom je iz prve preskočio 5,35, a iz drugog pokušaja 5,50 što je bilo dovoljno za ulazak u finale.

Horvat s preskočenih 5.62m ove godine zauzima 18. mjesto među Europljanima, ali je prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Pekingu pokazao kako ga motiviraju velika natjecanja, jer je upravo na SP postavio novi osobni rekord sa 5.70m.

Finale je na rasporedu u petak u 19,10 sati.

U kvalifikacijama kugle nastupila je Valentina Mužarić no ostala je bez plasmana u finale. Mužarić je u kvalifikacijama zauzela 19. mjesto s rezultatom 16,17 metara. Mužarić je ove sezone bacala kuglu 17,37 metara, a njezin osobni rekord je 17,52. Da je uspjela prebaciti 17 metara ušla bi u finale.