KHL: Medveščak opet poražen u gostima

Ostali sportovi 22. stu 201620:48 > 20:50
Mikhail Japaridze\TASS via Getty Images

Hokejaši Torpeda opravdali su ulogu favorita i svladali Medveščak rezultatom 5:0. Ovim porazom Medveščak se još više udaljio od play-off zone.

Zagrepčani su samo u prvih sedam minuta bili koliko toliko ravnopravan suparnik, propustili su nekoliko šansi pred golom Ilje Proskurjakova, ali kada je Vladimir Galuzin prvi put pogodio mrežu Michaela Garnetta na ledenoj ploči postojao je samo jedan tim – Torpedo.

Treća ekipa Zapadne konferencije sigurno nije odigrala svoju najbolju utakmicu, ali je to bilo dovoljno da uvjerljivo poraze momčad Medveščaka.

U drugoj trećini ruska momčad postigla je još jedan pogodak preko Ashtona Cartera, a kada je ekipa Medveščaka zbog skraćenog rostera ostala bez snage i ideje u igri, doživjela je potpuni krah i to u posljednjih 20 minuta. Norman, Sjomin i legendarni Aleksandar Frolov redom su pogađali Garnettovu mrežu i tako upisali jednu od najuvjerljivijih pobjeda u sezoni.

Sa druge strane, Medveščak je nastavio seriju loših partija u gostima gdje su upisali deset poraza u nizu, a poslije susreta u Nižnji Novgorodu došli su do brojke od čak 102 primljena gola po čemu su najslabije rangirani u Zapadnoj konferenciji.

Zanimljivo je da je u uvertiri utakmice jedan od najboljih igrača Medveščaka Brandon McMillan potpisao za Torpedo, ali je ovu utakmicu promatrao s tribina.

Vrijedna pažnje je scena iz posljednje minute kada je Lukas Lessio, napadač Medveščaka, u pravom boksačkom okršaju doslovno isprebijao Dmitrija Šulenjina, nakon čega je zaradio disciplinsku kaznu pa je moguće da će propustiti sljedeću utakmicu protiv Spartaka u četvrtak.

Taj dvoboj igra se u Moskvi od 17.30, a izravan prijenos pratite na SK 5.