KHL: Medveščak – SKA 0-5

Ostali sportovi 02. lis 201401:53 > 01:59

Nezaustavljivi SKA još jednom odnio bodove iz Ledene, ovoga puta i uvjerljivije

Drugi put u samo dva dana na led Doma sportova nasuprot Medvjedima izašla je momčad SKA iz Sankt Peterburga. Kao i u ponedjeljak, na vrata Medvjeda stao je Dekanich, a na klupi je bio Mate Tomljenović.

“Vidjeli smo još jedan primjer zašto SKA još nije izgubio ove sezone. Igraju brzo, imaju kvalitetnu klupu. Opet smo dobro krenuli u utakmicu, ali nažalost, napravili smo grešku u neutralnoj trećini i poklonili im šansu 2-na-1, a zatim smo imali i nezgodan odbijanac i samo tako smo gubili 2:0. Naša poruka igračima nakon prošle utakmice bila je da teška vremena ne traju, ali čvrsti ljudi traju. Idemo pogledati snimku utakmice i pripremiti se za Dinamo tako da dečkima damo najbolju priliku za pobjedu”, izjavio je terner Chuck Weber.

SKA je u 4. minuti nakon munjevite akcije došao do vodstva. Dadonov je iz svoje trećine fantastično proslijedio pak točno na palicu Šipačjovu koji je ušao u trećinu Medvjeda i imao dobru priliku za udarac, ali je nesebično pak proslijedio na drugu stativu nadolazećem Panarinu koji ga je smjestio iza nemoćnog Dekanicha. U 8. minuti ruska je momčad iskoristila powerplay kako bi povisila rezultat. Iz lijevog kruga ponovno je pucao Panarin, a pak se odbio od Floodove klizaljke te tako prevario Dekanicha. Obje momčadi igrale su jako čvrsto te je u prvih 20 minuta bilo jako malo udaraca prema golmanima – 7 prema Dexu a 6 prema Salaku.

SKA je odmah početkom druge trećine povećao svoje vodstvo. Igrala se 22. minuta, a strijelac je bio Thoresen, jedan od samo tri Norvežana u ligi. U 34. minuti odlična prilika za Medveščak, ali pak jednostavno nije htio pored Salaka koji je savladan ležao na ledu. Umjesto smanjenja vodstva, dogodilo se suprotno – Kutejkin je postigao powerplay pogodak za SKA pucajući po sredini leda s plave linije dok je Martensson smetao golmanu zagrebačkih Medvjeda.

“SKA je tako dobra momčad da ako im daš i centimetar, iskoristit će to. Moramo čim prije zaboraviti ovu utakmicu i fokusirati se na onu u petak. Ovo večeras je bio težak rezultat, nismo sretni, ali moramo se držati svog plana i pokušati osvojiti tri boda u idućoj utakmici. Moramo pucati više, kontrolirati pak i ne gubiti ga”, rekao je Mike Glumac.

Wright je došao najbliže pogotku za Medvjede u 43. minuti, ali zaustavio ga je okvir gola, a odzvanjanje stative nakon što se pak odbio od nje bilo je popraćeno uzdasima s tribina. U 53. su minuti glavni sudionici akcije za prvi pogodak zamijenili uloge – Panarin je asistirao, a Šipačjov je poentirao za 0:5.
Generali Lavlje srce igračem utakmice proglašen je Mike Glumac.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – SKA ST. PETERBURG 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5000. Suci: Ravodin, Romasko, Golovljov, Fatejev.