Hrvatska demolirala Iran, ali nije impresionirala Golužu

EPA

"Kauboji" su slavili uvjerljivo protiv reprezentacije Irana, sastava koji je bio težak zalogaj prethodnim protivnicima, no Hrvatska reprezentacija nije dozvolila neugodna iznenađenja.

Hrvatska rukometna reprezentacija slavila je protiv Irana s uvjerljivih 41:22, odnosno sa skoro 20 golova prednosti s čime su poboljšali učinak iz prvog poluvremena koje je završilo s prednošću Hrvatske +6, 19:13.

U prvom poluvremenu od samog početka, Hrvatska je pokazala svoje pravo lice tako da su igrači Boruta Mačeka već tada bili suočeni s velikim problemima iako su prvih 30 minuta uspjeli zadržati kakav takav priključak odnosno zaostatak ispod deset golova.

Drugi dio su Iranci otvorili bolje te se prednost Hrvatske istopila dovoljno da oglasi uzbunu na klupi gdje je odmah i bez oklijevanja odreagirao Slavko Goluža pozvavši predah u 36. minuti kod 20:16. Uvevši uigru Kopljara i Duvnjaka stvari su vraćene na mjesto te su se polako, ali sigurno “kauboji” ponovno počeli odljepljivati, u konačnici ostvarivši visoku pobjedu za razliku od prethodnih iranskih protivnika: Austrije (32-30) i Tunisa (28-25).

Bez obzira na visoku i uvjerljivu pobjedu izbornik nije bio pretjerano zadovoljan pogotovo s tih početnih 10 minuta na što se i osvrnuo na kraju utakmice: “U nekim dijelovima utakmice nismo bili dobri, pa sam morao neplanirano mijenjati i uvoditi igrače iz prve postave. Dao sam svojim igračima potpunu slobodu, ali sam od njih tražio odgovornost. Bio sam ljut što su bili nedisciplinirani. Treba se igrati glavom, a ne srcem. Također, pohvalio bih igrače Irana za korektnu igru” – rekao je Goluža.

Goluža se osvrnuo i na idućeg protivnika Makedoniju: ” Imamo posla s jakom reprezentacijom koja je većinu godine zajedno na okupu s obzirom da igraju u Metalurgu i Vardaru. Moramo imati veliko srce i mirnu glavu i to je recept za pobjedu”.

“Kauboje” je s 12 pogodaka predvodio Zlatko Horvat koji je proglašen i za najboljeg igrača utakmice, a uz njega dobri su bili i Igor Karačić i Ivan Slišković koji su zabili po pet zgoditaka, dok je na vratima izvrstan bio Filip Ivić s čak 19 obrana.

Najbolji igrač utakmce zahvalio se svojim suigračima i rekao da je najbitnije da se nitko nije ozlijedio, no dodao je da je zadovoljan što su apslovirali dobro utakmicu te je najavio da Hrvatska može bolje: “Postepeno smo ulazili, imamo još rezerve i nadam se da to još možemo pokazati”.

Kod Iranaca je najučinkovitiji bio Sajad Esteki s šest zgoditaka.

U utorak je dan odmora, a u susretu četvrtog kola hrvatski rukometaši će u srijedu igrati s Makedonijom s kojom ćemo se boriti za prvo mjesto skupine B.

Što se ostalih utakmica tiče Katar je iznenadio naše zapadne susjede, Slovence, svladavši ih 31:29, dok je Makedonija slavila protiv južnih, BiH, 25:22, uz ranije pobjede Španjolske i Brazila protiv Čilea i Bjelorusije.