EP U-19 – U finalu Hrvatska i Španjolska

Ostali sportovi 12. ruj 201920:52 > 20:55
Pixabay

U finalu premijernog izdanja Europskog U-19 prvenstva u futsalu koje se održava u Latviji igrat će hrvatska i španjolska reprezentacija.

Hrvatska futsal vrsta je u polufinalu pobijedila Portugal sa 5-4 boljim izvođenjem šesteraca, dok je Španjolska u drugom polufinalnom susretu pobijedila Poljsku sa 3-1.

Odabranici izbornika Marinka Mavrovića su slavili protiv Portugala nakon što se dva puta vraćali iz rezultatskog zaostatka i to u posljednjim trenucima susreta, a potom i produžetka.

Portugal je poveo u 30. minuti golom Celija. Iako su Portugalci imali svoje prigode i za drugi pogodak, Hrvatska nije odustala od lova na izjednačenje te je u završnici zaigrala s igračem više u polju, što se isplatilo dvije sekunde prije isteka vremena kada je Josip Jurlina zabio za 1-1.

Portugal je stigao do nove prednosti u posljednjoj minuti prvog produžetka kada je Rodrigues ubacio sa strane, a Chuva iz neposredne blizine zabio za 2-1. Hrvatska je izjednačila golom Frana Vukelića dvije minute prije kraja drugog produžetka.

Pitanje pobjednika odlučeno je u raspucavanju sa šest metara, a u trećoj, posljednjoj seriji hrvatski vratar Nikola Čizmić je obranio pokušaj Nevesa, da bi Jurlina potom zabio za sjajan uspjeh mladih Hrvata.

U drugom polufinalu Španjolska je pobijedila Poljsku sa 3-1.

Poljaci su poveli u 11. minuti golom Tomasza Paloneka, no Španjolska je do poluvremena okrenula rezultat preko Ricarda Mayora (14) i Antonia Pereza (19). U drugom dijelu ‘furija’ je zabila još jedan gol, a strijelac je bio Gordilo (24).

Španjolci su mogli i uvjerljivije slaviti, dva puta su uzdrmali okvir gola, a poljski vratar Krzysztof Iwanek je još nekoliko sjajnih obrana.

Hrvatska je na otvaranju EP-a izgubila od Španjolske sa 0-3, a potom pobijedila Nizozemsku, Ukrajinu i Portugal, dok je Španjolska na putu do finala nanizala četiri pobjede.

Finale je na rasporedu u subotu, 14. rujna, s početkom u 20:00 sati.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.