Mladost izvukla remi protiv Pro Recca golom u zadnjoj sekundi

Ostali sportovi 30. lis 201922:24 > 22:25
Pixabay (ilustracija)

U susretu 3. kola B skupine vaterpolske Lige prvaka Mladost je na bazenu uz Savu odigrala 11-11 protiv moćnog Pro Recca kojeg vodi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Ratko Rudić, izjednačivši u posljednjoj sekundi utakmice.

Mladost je posve zasluženo osvojila bod protiv najskuplje momčad na svijetu koja je u zadnje 24 utakmice u skupinama Lige prvaka upisala 24 pobjede.

“Žapci” su nakon prve četvrtine vodili sa 2-1, na poluvremenu su imali 6-5, a sredinom treće dionice i dva gola viška (7-5). Međutim, Pro Recco je do kraja treće četvrtine stigao do vodstva 8-7, a u zadnjoj dionici imao 10-9 i 11-10. Talijani su gol za 11-10 zabili iz peterca tri sekunde prije kraja utakmice i činilo se kako će bodovi u Italiju. Međutim, Mladost je u preostalom vremenu uspjela izjednačiti, a junak utakmice postao je Cosmin Radu.

Najefikasniji igrač u redovima Mladosti bili su Luka Bukić s tri gola i Miloš Ćuk s dva gola, dok je Ivan Marcelić imao osam obrana. Kod Talijana najefikasniji su bili Filip Filipović, Francesco di Fulvio, Dušan Mandić sa po dva gola.

Bio je to sudar momčadi koje zajedno imaju najviše naslova prvaka Europe, čak 15 (Pro Recco 8, Mladost 7), no Talijani čekaju europsku titulu od 2015. dok su ‘žapci’ posljednji put bili najbolji na kontinentu 1996. godine.

Mađarski klubovi Ferencvaros i OSC Budimpešta iskoristili su kiks Pro Recca i trećim pobjedama preuzeli su vrh ljestvice. Ferencvaros je na svom plivalištu pobijedio španjolsku Terrassu 17-11, dok je OSC Budimpešta na gostovanju u Gruziji pobijedio Dinamo sa 14-8. Marseille je pobijedio Waspo 98 Hannover sa 8-7.

Na ljestvici vode OSC i Ferencvaros sa po devet bodova, Pro Recco ima sedam, a Mladost je četvrta sa četiri boda.

U idućem kolu Mladost 9. studenog gostuje kod španjolske Terrasse.

Preostala dva hrvatska predstavnika u Ligi prvaka dubrovački Jug AO i splitski Jadran svoje utakmice 3. kola skupine A odradili su u utorak.

Vaterpolisti Jug AO zadržali su maksimalan učinak nakon što su na svom bazenu pobijedili njemački Spandau 04 sa 12-7 (2-4, 2-2, 3-0, 5-1), dok je Jadran u Kazanju kod ruskog Sinteza izgubio sa 11-16 (3-4, 4-4, 2-5, 2-3).

Jug i grčki Olympiacos vode na ljestvici skupine sa po devet bodova. Slijede mađarski Szolnoki i Barceloneta sa po šest bodova, Sintez ima tri boda, Spandau 04 i splitski Jadran po jedan, dok je Jadran iz Herceg Novog bez bodova.