Jug postao prvak Hrvatske

Ostali sportovi 25. srp 202022:30 > 22:32
Grgo Jelavic/PIXSELL

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO obranili su naslov prvaka Hrvatske svladavši uvjerljivo na svom plivalištu u Gružu zagrebačku Mladost s čak 19-3 (4-0, 6-0, 4-1, 5-2) te s ukupnih 3-0 u seriji došli do trofeja.

Nakon što su prve dvije finalne i izuzetno izjednačene utakmice dobili boljim izvođenjem peteraca Jug je do petog naslova zaredom i ukupno 16. u povijesti došao na nevjerojatan način, upravo demoliravši Mladost na Gružu tijekom tri četvrtine.

Gotovo nestvarno je izgledao rezultat od 10-0 na poluvremenu, a u trećoj četvrtini i 14-0 za domaćine pogotovu što je prije desetak dana Mladost iznenadila Jug u Dubrovniku i osvojila regionalnu ligu. Igračima Juga je sve ulazilo u napadu, a odigrali su sjajnu obranu na čelu s vratarem Popadićem, dok Zagrepčani nisu 14 sekundi prije kraja treće četvrtine konačno nisu došli do gola iz peterca.

Loren Fatović s 4 gola, te Daniil Merkulov i Hrvoje Benić s po 3 pogotka prednjačili su kod Juga, dok su za Mladost zabijali Bowen, Miloš i Radu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.