SP vaterpolo: Hrvatska potopila Crnu Goru za polufinale

Ostali sportovi 04. kol 201517:29 > 17:32
Roni Brmalj / Novi List / CROPIX

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kazanu nakon što su u četvrtfinalu svladali Crnu Goru s uvjerljivih 10-4 (1-0, 3-0, 3-3, 3-1).

Barakude nisu imale lagan posao protiv aktualnih viceprvaka svijeta. No, izbornik Ivica Tucak je bio uvjeren da njegova momčad ima dobre izglede za pobjedu.
“Čeka nas utakmica protiv aktualnog viceprvaka svijeta, reprezentacije koja je posljednjih osam godina na natjecanjima uvijek bila u borbi za medalje. Mi imamo snagu i moć za pobjedu te ćemo biti spremni i motivirani. Sve je u redu što se tiče bolesti i ozljeda. Čeka nas teška i neizvjesna utakmica, ali vjerujem da imamo izgleda za pobjedu”, najavio je Tucak.
Hrvatska se po šesti put zaredom plasirala u polufinale SP, a taj je rezultat ostvarila na impresivan način. Protiv Crne Gore su izabranici Ivice Tucka odigrali sjajno u obrani, a usto su u prvom poluvremenu odlično koristili situacije s igračem više.

Vratar naše reprezentacije Josip Pavić u prve je dvije četvrtine sakupio čak 11 obrana, dok su sva četiri pogotka hrvatski igrači postigli s igračem više u bazenu. U prvoj četvrtini jedini uspješan bio je Antonio Petković, a u drugoj su se u strijelce još upisali Petar Muslim, Luka Bukić i Fran Paškvalin. Početkom treće četvrtine Muslim je svojim drugim pogotkom povisio na 5-0 prije no što su Crnogorci napokon pronašli način kako svladati Pavića.

Početak treće četvrtine bio je jedino krizno razdoblje naše reprezentacije, Crnogorci su smanjili na 5-2 i imali napad s igračem više za smanjenje na 5-3 i povratak u susret, ali nakon što nisu iskoristili tu situaciju više nisu dobili novu priliku.

Muslim i Šetka su početkom četvrte četvrtine s dva dalekometna šuta odveli Hrvatsku na šest golova viška (9-3) što se ispostavilo i konačnom razlikom u ovom dvoboju.

Najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske bio je Muslim s tri gola, Bukić je dodao dva, a Petković, Sukno, Paškvalin, Šetka i Obradović po jedan. Tri od četiri gola za Crnu Goru bila su djelo Filipa Klikovca, a jedan Darka Brguljana.

Hrvatska će u četvrtak u polufinalu od 19.30 sati igrati protiv pobjednika susreta Grčka – Australija.

HRVATSKA – CRNA GORA 10-4 (1-0, 3-0, 3-3, 3-1)

HRVATSKA: Pavić, Burić, Petković 1, Lončar, Joković, Bukić 2, Muslim 3, Bušlje, Sukno 1, Paškvalin 1, Šetka 1, Obradović 1, Bijač
CRNA GORA: Lazović, Dr. Brguljan, Pasković, Čučković, Da. Brguljan 1, Radović, Janović, Ukropina, Ivović, Murisić, Klikovac 3, Jokić, Šćepanović

SUCI: Korzyna (Poljska) i Caputi (Italija).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 6/11, Crna Gora 2/9

PETERCI: Hrvatska -, Crna Gora 0/1