Hrvatski rukometaši večeras se protiv Katara bore za prvo mjesto u skupini

Ostali sportovi 19. sij 202117:27 > 25. sij 2021 08:47
Kauboji, hrvatska rukometna reprezentacija
REUTERS/Hazem Gouda

Hrvatska rukometna reprezentacija u 18 sati igrat će protiv Katara, a ovaj dvoboj odlučit će tko će zauzeti prvo mjesto u skupini C.

Kauboji će se protiv Katara boriti za prvo mjesto u skupini, ali i za bodove koji se prenose u drugi krug koji počinje u četvrtak.

VEZANE VIJESTI

Hrvatska je Svjetsko prvenstvo u Egiptu otvorila utakmicu protiv Japana koja je završila bez pobjednika (29-29), a prve bodove Kauboji su osvojili pobjedom protiv Angole (28-20). Hrvatska reprezentacija trenutno je na drugom mjestu u skupini s ukupno tri osvojena boda.

Katar je lider skupine s maksimalna četiri boda koje je osvojio pobjedama protiv Japana (31-29) i Angole (90-25).

Samo dvaput u povijesti nastupa protiv reprezentacija iz azijskog dijela svijeta, Hrvatska je imala većih poteškoća na svjetskim prvenstvima. Prvi put je to bilo 2009. godine u Splitu kada su Kauboji protiv Južne Koreje slavili s minimalnom razlikom od 27-26. Drugi put je to bilo upravo na ovogodišnjem prvenstvu kada su Kauboji na otvaranju natjecanja uspjeli doći do izjednačenja 29-29.

U 18 sati počet će susret protiv Katara, a ovaj dvoboj odlučit će tko će zauzeti prvo mjesto u skupini C.