Davis Cup: Belgija – Hrvatska 1-2, Škugor i Dodig za vodstvo

Tenis 05. ožu 201617:16 > 17:18
Getty Images, Atshusi Tomura

Hrvatska Davis Cup reprezentacija povela je u susretu 1. kola Svjetske skupine u Liegeu protiv tenisača Belgije s 2-1 nakon subotnje igre parova.

Franko Škugor i Ivan Dodig donijeli su Hrvatskoj drugi bod uvjerljivom pobjedom nad belgijskom kombinacijom David Goffin/Ruben Bemelmans s 7-5, 6-3, 6-1 za nepuna dva sata igre. Belgijancima nije pomogla niti izmjena u zadnji tren njihova izbornika Johana van Hercka koji je umjesto De Greefa postavio prvog belgijskog igrača Goffina. Škugor i Dodig su pokazali daleko veću klasu u meču, pogotovu nakon što su slavili u prvom setu u kojem su domaćini imali i jedinu priliku. Hrvatskoj u Liegeu treba samo jedan bod u nedjelju do konačne pobjede i četvrtfinala.

Prvi set je naš par dobio u “tie-breaku” i to nakon što su kod 4-5 spasili dvije set lopte Belgijancima. U 13. igri Dodig i Škugor su poveli s 4-2, Belgijanci preokrenuli u svoje vodstvo od 5-4, da bi hrvatska kombinacija dobila tri poena u nizu i prvi set. Pobjednički niz nastavljen je i u drugom setu kada su Ivan i Franko napravili ključni “break” kod 3-2 i dobili set s 6-3. Već na početku trećeg seta hrvatski par uzima servis Belgijancima, a taj “break” je potvrđen još jednim za vodstvo od 4-1, te su Dodig i Škugor lako priveli meč kraju. .

Prvog dana u petak Marin Čilić je svladao Kimmera Coppejansa sa 7-5, 6-3, 7-5, dok je bod Belgiji osigurao David Goffin koji je nadigrao Bornu Ćorića sa 6-3, 6-2, 2-6, 3-6, 6-3.U nedjelju od 14 sati će na teren prvo Čilić i Goffin, a potom Ćorić i Coppejans.