Donna Vekić pobijedila Anu Ivanović

Tenis 16. kol 201609:37 > 09:40
REUTERS

Hrvatska tenisačica Donna Vekić prekinula je šestomjesečni gubitnički niz svladavši u prvom kolu glavnog ždrijeba Premier turnira u američkom Cincinnatiju nekadašnju prvu igračicu svijeta Srpkinju Anu Ivanović sa 6-4, 6-2.

Osječanka se do glavnog turnira probila kroz dva kola kvalifikacija, da bi je ždrijeb spojio s finalisticom Cincinnatija iz 2014. i Grand Slam pobjednicom Anom Ivanović koja je trenutačno na 25. mjestu WTA ljestvice, ali također prolazi kroz rezultatsku krizu, ali ni izbliza tako duboku i dugotrajnu kakvu je u posljednjih šest mjeseci prošla 20-godišnja hrvatska tenisačica. Dokić je prije trijumfa protiv Ivanović posljednju pobjedu u glavnom ždrijebu WTA turnira iznad razine ‘challengera’ ostvarila još u veljači u Dohi.

“Vrlo sam sretna. Odigrala sam tri odlična meča i sretna sam što sam se probila u drugo kolo”, izjavila je Vekić nakon prve pobjede nad Ivanović u njihovom drugom dvoboju, za koju joj je bila potrebna svega 71 minuta.

Vekić i Ivanović prvi put su se susrele na prošlogodišnjem Roland Garrosu, gdje je Ivanović 2008. osvojila svoj jedini Grand Slam naslov. Ivanović je u Parizu slavila u dva seta, a Vekić joj u Cincinnatiju uzvratila istom mjerom.

Osječanka je u prvom setu povela 5-1 izgradivši prednost od dva ‘breaka’. Ivanović je jedan uspjela vratiti, pritom spasila pet set-lopti i približila se na 4-5. No, kad je drugi put servirala za osvajanje prvog seta, Vekić je realizirala prvu priliku, ukupno šestu set-loptu.

Isti scenarij vidjeli smo i u drugom setu. Jedina je razlika bila u tome što Vekić svojoj suparnici ovoga puta nije dala nikakvu nadu za mogući preokret te je još jednim u nizu preciznih i snažnih forhenda koje je odigrala tijekom meča, nakon 71 minute zapečatila prolaz u drugo kolo.

“Pomoglo mi je što sam već igrala protiv nje i znala kako trebam igrati. Igrala sam svoj najbolji tenis i sretna sam što je to bilo dovoljno za pobjedu”, rekla je 121. tenisačica svijeta koja će u 2. kolu turnira s ukupnim nagradnim fondom od 2,8 milijuna dolara igrati protiv 10. nositeljice Britanke Johanne Konte koja igra u životnoj formi i nalazi se na 13. mjestu WTA ljestvice.

“Nadam se da ću uspjeti zadržati ovu razinu igre i da će to biti dovoljno za pobjedu”, rekla je Vekić najavljujući susret s 25-godišnjom Britankom s kojom se dosad nije imala priliku sastajati.

Ponedjeljak je bio uspješan za hrvatske predstavnike u Cincinnatiju, jer je prije Vekić pobjedu u 1. kolu ATP turnira Masters 1000 serije ostvario Marin Čilić, koji je sa 6-3, 6-4 nadigrao Srbina Viktora Troickog.

U utorak su na rasporedu preostali dvoboji prvog kola u obje pojedinačne konkurencije, a od hrvatskih predstavnika na teren će Ivo Karlović koji za suparnika ima Argentinca Juana Monaca. Pobijedi li argentinskog tenisača, Karlovića bi u 2. kolu čekao dvoboj s prvim nositeljem Britancem Andyjem Murrayjem koji je prije dva dana u Rio de Janeiru po drugi put zaredom postao olimpijskim pobjednikom.