Čilić preko Berdycha do četvrtfinala s Ćorićem

Tenis 19. kol 201609:38 > 09:42
REUTERS/Andrew Couldridge

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u noći s četvrtka na petak svladao je Čeha Tomaša Berdycha sa 6-3, 4-6, 6-4 i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju, gdje ga u borbi za polufinale čeka suigrač iz reprezentacije Borna Ćorić koji je u osmini finala nadigrao Rafaela Nadala sa 6-1, 6-3.

U 11. dvoboju s najboljim češkim tenisačem Čilić je ostvario svoju petu pobjedu. Dodatnu zanimljivost ovom dvoboju dodali su posljednji potezi u stručnim ekipama obojice suparnika. Naime, dosadašnji Čilićev trener Goran Ivanišević, s kojim je Čilić prekinuo suradnju u srpnju, od US Opena će voditi Berdycha, dok će Čilićevu igru pokušati unaprijediti Šveđanin Jonas Bjoerkman.

Još jednom pobjedom nad igračem iz kruga desetorice najboljih, Čilić je dokazao da se nalazi u odličnoj formi te da mu je američki beton omiljena podloga. Mogao je Marin do pobjede doći i u dva seta, ali je Berdych nizom od četiri gema u drugom setu, od zaostatka 2-4 stigao do izjednačenja rezultata u setovima. No, ‘breakom’ u devetom gemu odlučujućeg seta hrvatski je tenisač stigao do zaslužene pobjede i po deveti put se plasirao u četvrtfinale turnira iz Masters 1000 serije.

Na prvo polufinale Čilić još uvijek čeka, a da bi do njega stigao u Cincinnatiju, u petak će morati pobijediti suigrača iz reprezentacije Bornu Ćorića. Mladi je Zagrepčanin u Cincinnatiju stigao do svog prvog četvrtfinala na Mastersima pobijedivši s uvjerljivih 6-1, 6-3 Španjolca Rafaela Nadala. Bio je to treći dvoboj Ćorića i Nadala te druga pobjeda našeg Davis Cup reprezentativca, koji je slavnog Španjolca svladao i prije dvije godine u Baselu.

Čilić i Ćorić će u Cincinnatiju odigrati drugi međusobni dvoboj. U prvom, prije godinu dana na Mastersu u Šangaju, Čilić je slavio s uvjerljivih 6-1, 6-2.