WTA Tianjin: Tomljanović ispustila Peng

Tenis 10. lis 201416:34 > 17:01
REUTERS/Aly Song

Hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović imala je odličnu priliku za pobjedu nad 22. tenisačicom svijeta, Kineskinjom Shuai Peng, ali je druga nositeljica WTA turnira u Tianjinu na kraju ipak slavila sa 7-6 (5), 2-6, 7-5 i izborila mjesto u polufinalu

Nevjerojatan meč, prepun preokreta, odigrale su Ajla Tomljanović i Shuai Peng. Hrvatska tenisačica imala je na dlanu prvi set u kojem je vodila 5-1, a kod 5-4 je propustila dvije set-lopte. Kazna ju je stigla u tie-breaku koji je otišao na stranu kineske tenisačice.

U drugom setu je scenarij bio sličan, a jedina razlika je bila u tome što je Tomljanović uspjela spasiti sve četiri prilike za break koje je Peng imala u toj dionici dvoboja. U trećem su setu tenisačice zamijenile uloge.

Druga nositeljica je odjurila do vodstva 4-0, a onda je počela drama kakve se ne bi postidjeli ni najveći majstori intriga i zapleta. Tomljanović se vratila do 3-4 i propustila dvije break-lopte za izjednačenje na 4-4. U sljedećem gemu Hrvatica je spasila tri meč-lopte, potom izjednačila na 5-5 i opet izgubila servis. U 12. gemu je Tomljanović imala četiri prilike za break, ali do njega nije stigla. Nakon dva sata i 45 minuta igre te pet propuštenih meč-lopti, Shuai Peng dočekala je pogrešku suparnice koja ju je odvela u polufinale.

Tomljanović je propustila priliku prvi put nakon Roland Garrosa nanizati tri pobjede i izboriti se za svoje prvo polufinale na WTA turnirima.