WTA Cincinnati: Lepčenko bolja od Lučić-Baroni

Tenis 19. kol 201521:09 > 21:12
Reuters / Dan Hamilton-USA TODAY Sports

Mirjana Lučić-Baroni nije uspjela izboriti mjesto u osmini finala WTA Premier 5 turnira u Cincinnatiju, nakon što je u 2. kolu bolja od nje bila Amerikanka Varvara Lepčenko sa 7-5, 6-4.

Najbolja hrvatska tenisačica imala je sjajnu priliku probiti se do 3. kola glavnog turnira do koje je stigla, iako je poražena u 2. kolu kvalifikacija. No, odustajanjem Ruskinje Marije Šarapove Lučić-Baroni je kao “sretna gubitnica” dobila mjesto u glavnom ždrijebu i automatski plasman u 2. kolo, jer je zauzela mjesto 2. nositeljice.

Mirjana je odlično počela dvoboj, povela 4-0, ali je 29-godišnja Uzbekistanka s američkom putovnicom nadoknadila oba breaka zaostatka. Lučić-Baroni je kod 5-4 imala tri set-lopte, ali je sve tri propustila. Lepčenko je izjednačila na 5-5, a potom s još dva osvojena gema uzela i prvi set.
U drugom je američka tenisačica povela 4-1 s dva breaka prednosti, ali je sad Lučić-Baroni preokretom stigla do izjednačenja na 4-4. No, u devetom gemu je Mirjana po šesti put u meču izgubila servis, da bi Lepčenko nakon 95 minuta igre iskoristila šestu meč-loptu za pobjedu 7-5, 6-4.
Bio je to sedmi međusobni dvoboj Lepčenko i Lučić-Baroni, četvrti u glavnim ždrijebovima WTA turnira. Lepčenko je slavila u sva četiri WTA dvoboja i vodi s 5-2.