Martić poražena, kiša odgodila meč Ane Konjuh

Tenis 20. svi 202120:36 0 komentara
Martin BUREAU / AFP

Hrvatska tenisačica Petra Martić poražena je u dvoboju četvrtfinala WTA turnira u talijanskoj Parmi, dok je četvrtfinalni dvoboj Ane Konjuh protiv Argentinke Natalije Podoroske na WTA u Beogradu odgođen za petak zbog kiše.

Martić je poražena u maratonskom meču nakon tri sata igre od Kineskinje Qiang Wang (WTA – 48.) s 6-7 (4), 6-3, 5-7.

U prvom setu nije bilo oduzimanja servisa, a Kineskinja je “tie-breaku” povela s 6-1, da bi Petra spasila tri set-lopte, ali ne i četvrtu. U drugm setu Dućanka je gubila s 0-2, ali je uspjela sve nadoknaditi i uzeti set s 6-3.

U trećem setu je bilo čak sedam oduzimanja servisa i opet je Petra lovila zaostatak. Wang je imala 5-3 i servirala za meč, Martić izjednačila na 5-5, pa izgubila svoj servis za 5-6 i propustila 30-0 ništa na početni udarac Kineskinje.

Petra je imala šest aseva, ali i osam dvostrukih pogrešaka, pa je Kineskinja imala čak 16 prilika za obrat.

U njihovom do danas jedinom međusobnom dvoboju, odigranom u drugom kolu Roland Garrosa 2018., Kineskinja je također svladala Martić u dva seta (6-1, 6-1).

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.