Prava homoseksualaca štetna su za čovječanstvo pa bi gay muškarci trebali tajiti svoju seksualnost: riječ je o poremećaju i životnom izboru koji homoseksualcima donosi tek bol i nesreću.
Tko zna bi li itko zapeo za ove, već toliko puta izrečene, riječi da ih nije izrekao – homoseksualac. Koji predvodi verbalne napade na američke useljenike, trpa ih u koncentracijske logore, premda je i sam jedan od njih. Obrušava se na židove, premda i sam ima židovske korjene i židovska krv. Poznat je po izjavama da je feminizam “rak crijeva” te da je pornoindustrija jedino prikladno mjesto za lezbijke.
Zastupa stav da su žene i crnci prirodno inferiorni bijelim muškarcima, da je veličanje nacizma prihvatljivo u politici te da bi javne ličnosti smjele poticati masovno maltretiranje pojedinaca.
I tko zna bi li postao temom ijednog novinskog članka “preko bare” da se posljednjih tjedana, čak i globalno, nije nametnuo kao ikona tzv. alternativne desnice koja je snažno podupirala kampanju novoizabranog američkog predsjednika Donalda Trumpa.
Riječ je o Milu Yiannopoulosu, živopisnom Grku s britanskom adresom, koji je praktični katolik, novinar i osnivač tehnološkog portala “The Kernel”. Posljednjih je godina dva puta izabran među 100 najutjecajnijih osoba u britanskoj digitalnoj ekonomiji, no digitalna ekonomija nije tema koja ga je dovela na naslovnice i u udarne televizijske minute, piše Večernji list.
Svoj je prostor u medijima izborio kada je u svojim kolumnama, poslije i javnim nastupima počeo promovirati radikalne ideje, koje je pravdao pravom na slobodu govora. U ljeto 2016. zauvijek je protjeran s Twittera zbog, kako je kompanija navela u odbijenici, “poticanja i angažiranja u ciljanom zlostavljanju i maltretiranju drugih korisnika”.
U javnom prostoru, djelujući i pod pseudonimom Milo Andreas Wagner, sablaznio je židove, kao i sav civilizirani svijet, svojim tekstovima poput “Holokaust se nije dogodio” u kojima baljezga kako je riječ o pretjeranoj, hiperboliziranoj verziji onog što se, možda, i dogodilo “kao kazna Židovima za ono što su učinili Sinu Božjem te ono što čine kao bankari, industrijalci, burzovni mešetari.”
Više od Židova prezire, pak, samo još islam i muslimane te doseljenike. Premda je i sam jedan od njih – iz Grčke je u južnu Englesku s roditeljima stigao kao dječak – useljenici su za njega civilizacijsko smeće, otpad koji će zagaditi, preplaviti i požderati zdravo narodno tkivo. Osnova svake državne politike trebala bi, kaže, biti – borba protiv useljenika.
Škola mu nije išla: studirao je na dva sveučilišta, Sveučilištu u Manchesteru i Cambridgeu, no odustao je od oba ili su pak odustali od njega.
U jednoj od kolumni koje je objavio pod nazivom “Dijete treba majku i oca” silno je razbjesnio gay populaciju.
“Svako bi dijete trebalo imati gay ujaka, da ga nauči kako se odijevati, da ga vodi po klubovima i da mu da prvu lajnu kokaina, ali gay roditelji? Kao teški gay partijaner, nisam siguran.”
U toj je kolumni progovorio i o učestalom nasilju među istospolnim parovima navodeći da je statistički puno učestalije nego u tradicionalnim brakovima, te o vrlo niskom stupnju bračne vjernosti u istospolnim brakovima.
“Osobno ne bih posvojio dijete jer ne mislim da su dva tate dobar početak u životu za dijete”, poentirao je.
Gay populaciji zamjerio se i izjavom kako smatra da bi većina homoseksualaca, da može birati, radije izabrala biti nešto drugo. “Homoseksualcima se trideset godina govori kako su ‘rođeni takvi’. To je laž. ‘Rođeni takvi’ je izmišljotina gay lobija kao odgovor na religioznu desnicu. Oni su govorili da je homoseksualnost ‘grešan životni izbor’, i onda je gay lobi izmislio ‘homoseksualni gen’. To nema nikakvog znanstvenog temelja.”
Nakon što je potpisao ugovor vrijedan 250.000 dolara s izdavačkom kućom Simon & Schuster, otvorila se glasna medijska rasprava o tome gdje treba podvući crtu u davanju prostora mržnji i rasizmu, a neki su autori najavili bojkot tog izdavača. No, Milo se ne da smesti. “Mislio sam da će me izdavač izbaciti iz zgrade – no umjesto toga ponudili su mi tačke pune novca”, piše Večernji list.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.