Iako pojedini ekonomisti navode da prestanak funkcioniranja može čak i blagotvorno utjecati na naše gospodarstvo, zbog pada Vlade došlo je do svojevrsnog zastoja u državi.
Predstavnik Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom Tomislav Boban, primjerice, traži sastanak s predstavnicima Ureda za zakonodavstvo kako bi mu razjasnili smije li se ići dalje s procesima privatizacije.
Primjerice, započeti su procesi prodaje Badela i hotela Imeprial i Maestral, gdje je već iskazan interes za kupnju, a nepoznato je može li se ići u drugi krug prodaje državnih dionica Sunčanog Hvara, nakon što se nitko nije javio u prvom krugu.
Hrvatska ostaje i bez veleposlanika, i to ni manje ni više nego onih u Washingtonu i Moskvi. Razrješenja su, kako piše Večernji list, “zapela” na saborskom Odboru za vanjsku politiku koji daje suglasnost, i to zato što je čak i prije pada vlade šef tog odbora Davorin Mlakar (HDZ) izabran za suca Ustavnog suda. Josip Paro je prema izvorima lista pozvan u Zagreb prije još mjesec dana, kada su krenule glasine da će ga u Washingtonu zamijeniti Ivo Banac, te on još uvijek prima veleposlaničku plaću, iako je svrha njegovog dolaska bila upravo razrješenje.
“Zaglavila” je redovna rotacija koja bi trebala obuhvatiti 20-ak diplomata čiji mandat istječe ili je već gotov, a tiču se diplomata u Rimu, Berlinu, Sarajevu, Beogradu, Bruxellesu.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.