Za cijelu zemlju na snazi je meteoalarm. Od Istoka do juga zemlje upaljeni su žuti i narančasti meteoalarmi. Za cijelu zemlju je na snazi žuti meteoalarm, osim Istre te predjela oko Siska i Karlovca za koje je na snazi narančasti meteoalarm.
Djelomice sunčano i nestabilno te vrlo toplo i vruće bit će u petak u Hrvatskoj. No, uz jači razvoj oblaka mjestimične kiše i pljuskova praćenih grmljavinom bit će već ujutro na sjevernom Jadranu, zatim u zapadnim predjelima unutrašnjosti, dok će se prema večeri proširiti i na ostatak zemlje.
Moguće je izraženije grmljavinsko nevrijeme.
Vjetar u unutrašnjosti većinom slab.
Na Jadranu će puhati uglavnom umjereno jugo koje će najprije na sjevernom dijelu okretati na sjeverozapadnjak. Najviša dnevna temperatura zraka od 26 do 31, na istoku zemlje moguće i do 34 °C.
Za cijelu zemlju na snazi je meteoalarm. Od Istoka do juga zemlje upaljeni su žuti i narančasti meteoalarmi. Za cijelu zemlju je na snazi žuti meteoalarm, osim Istre te predjela oko Siska i Karlovca za koje je na snazi narančasti meteoalarm.
Za Slavoniju i Baranju, dijelove centralne Hrvatske i sjevernu Hrvatsku na snazi je žuti meteoalarm.
Žuti meteoalarm za središnju Hrvatsku najavljuje lokalno izraženije pljuskove s grmljavinom koji će biti praćeni kratkotrajnim pojačanim vjetrom. Najjači udari vjetra bit će jači od 55 km/h, dok se očekuje količina oborina od 20 do 65 mm po kvadratnom metru. Vjerojatnost grmljavine veća je od 65 % pa meteoalarm upozorava na oprez sve koji će se sutra zadržavati na izloženim područjima.
Isto je najavljeno i za Slavoniju i Baranju, u kojima se ne očekuju oborine kao u središnjoj Hrvatskoj, dok je vjerojatnost za grmljavinu veća od 60 %.
Na području Like i Gorskog kotara također je na snazi žuti meteoalarm, koji upozorava na izraženije pljuskove s grmljavinom koji će biti praćeni kratkotrajno pojačanim vjetrom. Najjači udari vjetra bit će jači od 55 km/h, a vjerojatnost grmljavine je veća od 70 posto zbog čega meteoalarm upozorava na jača grmljavinska nevremena.
Osim toga, lokalno se očekuje i obilna kiša koje će pasti od 20 do 40 mm po četvornom metru. Meteoalarm stoga upozorava na mogućnost lokalnih poplava te na teške uvjete za vožnju zbog smanjenje vidljivosti i mokrih kolnika.
Žuti meteoalarm je na snazi i za Dalmaciju, gdje se također očekuju lokalno izraženiji pljuskovi s grmljavinom praćeni pojačanim vjetrom. Vjerojatnost grmljavine je od 40 do 70 posto, a upozoravaju i na jača grmljavinska nevremena.
Slično će biti i na samom jugu zemlje, gdje se očekuju izraženiji pljuskovi praćeni grmljavinom i pojačanim vjetrom. Tamo se očekuju i oborine od 20 do 40 mm po četvornom metru, dok je mogućnost za grmljavinu veća od 60 posto.
Ipak, prema meteoalarmu najopasnije će biti u Istri i predjelima oko Karlovca i Siska.
U Istri se tako očekuju lokalno izraženiji pljuskovi s grmljavinom praćeni kratkotrajno pojačanim vjetrom, što je posebno moguće u prvom dijelu dana. Udari vjetra bit će jači od 55 km/h, a vjerojatnost za grmljavinu veća od 70 posto. Meteoalarm građane upozorava da budu spremni na jača grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu.
Upozoravaju sve da se zaštite od munja, a dodaju i kako su moguće i lokalne bujične poplave te udari vjetra i tuča. Osim toga, na snazi za isto područje je i žuti alarm jer je lokalno u Istri moguća obilna kiša s količinom oborina od 20 do 50 mm po četvornom metru. Dodaju kako su moguće lokalne poplave te da se očekuju teški uvjeti za vožnju.
Osim Istre, narančasti alarm je na snazi i za područje oko Karlovca i Siska. I tamo se očekuju lokalno izraženiji pljuskovi s grmljavinom praćeni kratkotrajno pojačanim vjetrom, s najjačim udarima vjetra bržim od 55 km/h.
Na tom području očekuje se i najviše oborina, preko 60 mm po četvornom metru. Vjerojatnost grmljavine veća je od 60 posto pa meteoalarm upozorava na jače grmljavinsko nevrijeme koje može prouzročiti veliku štetu, a moguće su i bujične poplave, olujni udari vjetra i tuča.