Optužen bankar iz Vrlike koji je pronevjerio skoro devet milijuna kuna

Splitsko Općinsko državno odvjetništvo podiglo je optužnicu protiv vrličkog bankara koji se sredinom studenoga predao policiji nakon što se nekoliko dana ranije otkrilo da je pronevjerio milijune i pobjegao u BiH.
Oglas
Tužiteljstvo je podiglo optužnicu temeljem policijske prijave u kojoj stoji da je OTP banku oštetio za osam milijuna i 892 tisuće kuna.
Policija je ranije izvijestila da je bankar 7. studenog 2019. naručio gotovinu koja je u Vrliku stigla dan kasnije. Potom je preuzeo novac od kojeg je veći dio zadržao za sebe, kao i novac koji je bio u trezoru. Istog je dana pobjegao u Bosnu i Hercegovinu.
U međuvremenu je dio novca pronađen, a muškarac (60) se policiji predao 19. studenog. Uz njega policija je zbog pomaganja u izvršenju kaznenog djela prijavila i 46-godišnjaka koji ga je automobilom prebacio u susjednu državu.
Po završetku kriminalističkog istraživanja odveden je pritvorskom nadzorniku nakon čega mu je sudac istrage odredio istražni zatvor zbog opasnosti od bijega i zbog utjecaja na svjedoke.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas