odlazi s dužnosti
N1 doznaje: Hrvatska uskoro ostaje bez još jednog važnog veleposlanika

Kako iz diplomatskih krugova neslužbeno doznaje naš reporter Hrvoje Krešić, Hrvatska uskoro ostaje bez još jednog važnog veleposlanika
Oglas
Naime, Mario Nobilo od 1.7. odlazi s dužnosti hrvatskog veleposlanika pri NATO-u, javlja Krešić.
Nastavno na jučerašnju izjavu @grlicradman uoči @NATO #summit, neslužbeno doznajem iz diplomatskih krugova da #Hrvatska ostaje bez još jednog važnog veleposlanika: Mario Nobilo od 1.7. odlazi s dužnosti hrvatskog veleposlanika pri NATOu savezu, de facto nakon summita @N1Hrvatska
— Hrvoje Kresic (@hkresic) June 25, 2025
Dogovor o veleposlanicima na vidiku?
Podsjetimo, ministar vanjskih poslova Gordan Grlić Radman izjavio je jučer u Den Haagu da bi uskoro moglo doći do dogovora oko rotacije veleposlanika s predsjednikom Zoranom Milanovićem.
“To će se dogoditi vrlo skoro”, rekao je ministar koji u Den Haagu sudjeluje na samitu NATO-a.
Naime, zbog sukoba Pantovčaka i Banskih dvora u hrvatskim diplomatskim predstavništvima već godinama nije bilo rotacije, neki veleposlanici odrađuju drugi ili treći mandat.
Grlić Radman rekao je da se vode razgovori s kandidatima za mjesta u diplomatskim predstavništvima.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas