Nakon što je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik na konferenciji za medije 14. ožujka u Banjoj Luci napao novinarku Oslobođenja Gordanu Katanu, reakcije su brojne.
Najviše reakcija stiže iz novinarskih krugova. Reakcija je stigla iz Udruženja BH novinara, koji su rekli da je napad primjer širenja šovinizma i nacionalizma, da se tome treba stati na kraj i da se više ovakvi slučajevi ne smiju ponavljati, prenijela je reporterka N1 televizije iz Banje Luke Snežana Mitrović.
Reagirale su i neke političke stranke, koje tvrde da je novinarka Oslobođenja još jedna u nizu Dodikovih žrtava.
Također, pozvani su nadležni iz “Gender centra” da osude reakciju Milorada Dodika. Neke kolege Gordane Katane su se slikali s primjerkom Oslobođenja ispred Vlade Republike Srpske, osuđujući tako napad na novinarku.
Novinarske solidarnosti ima, na pojedinačnim primjerima, ali ipak, najviše na papiru. Iako se pozvalo na bojkot rada predsjednika bh. entiteta Republike Srpske, do toga nije došlo, s obzirom da se pojavilo desetak novinara koji prate Dodika i njegov rad.
Dodiku se nisu svidjela pitanja o unutarstranačkim problemima te o povezanosti s osuđenim i odbjeglim tajkunom Miletom Radišićem.
Milorad Dodik je umjesto odgovora na legitimno pitanje, priopćavaju iz Udruženja, demonstrirao mržnju i patološki bijes prema Katani. Govoreći muški vulgarno i rasistički o novinarkinom izgledu, nacionalnoj pripadnosti i mediju za koji radi, predsjednik RS i SNSD-a je uvrede izrekao pred desetak novinara.
Svi su nijemo šutjeli, a evo i sporne izjave.