Dinamo remijem s Genkom osigurao proljeće u Europi

Nogomet 25. stu 202118:48 > 26. stu 2021 08:16 1 komentar
Igor Soban/PIXSELL

U susretu 5. kola H skupine Europske lige Dinamo je na stadionu Maksimir odigrao 1-1 protiv Genka osiguravši "europsko proljeće".

Međutim, tek će nakon posljednjeg kola biti poznato hoće li “Modri” nastaviti svoj europski put u Europskoj ligi ili sele u Konferencijsku ligu.

Nakon današnjeg remija, “Modri” bi za potvrdu drugog mjesta, što osigurava play-off Europske lige u zadnjem kolu 9. prosinca morali uzeti barem bod West Hamu u Londonu ili se nadati da Genk kod kuće neće pobijediti Rapid.

No, bez obzira na ishod zadnjeg kola hrvatski prvak je osigurao najmanje treće mjesto i proljeće u Konferencijskoj ligi.

Dinamo je poveo u 35. minuti. Theophile-Catherine je uputio sjajnu dugačku loptu do Menala koji je pobjegao belgijskim stoperima, sjurio se prema golu i lijepo svladao Vandevoordta. McKenzie je Menalu bio na leđima, ali je “modri” veznjak izdržao prijetnju i zabio.

Nažalost, gosti su se u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačili. Hrošovsky je ubacio iz kornera, lopta se odbila do Ikea Ugbe koji je iz okreta zakucao lopttu pod gredu za 1-1.

U drugom susretu iz ove skupine West Ham je u Beču pobijedio Rapid sa 2-0 osiguravši prvo mjesto u skupini.

Gosti su poveli u 40. minuti golom Jarmolenka, a u sudačkoj nadoknadi Noble je golom iz kaznenog udarca zabio za 2-0.

Na ljestvici vodi West Ham sa 13 bodova, Dinamo ima sedam bodova, Genk pet, a Rapid tri boda.

U posljednjem kolu, 9. prosinca sastaju se West Ham – Dinamo, te Genk – Rapid.

Podsjetimo, pobjednici skupina idu izravno u osminu finala, dok će drugoplasirani razigravati za osminu finala i to protiv osam trećeplasiranih iz Lige prvaka.

Treći iz svake skupine Europske lige nastavlja sezonu u Konferencijskoj ligi, gdje će igrati playoff za osminu finala protiv drugih iz skupina KL-a.

Tijek utakmice

KRAJ Dinamo će proljeće dočekati u Europi.

90+2′ Gojak puca u vratara gostiju.

90′ Igrat će se barem 4 minute nadoknade.

87′ Moharrami je izašao, Čop je ušao.

75′ Oršić izlazi, mijenja ga Andrić. Krznar je odlučio zamijeniti i Ademija, a umjesto njega u igru uvesti Gojaka.

70′ Paintsil pucao i pogodio Theophilea u ruku. Nije dosuđen penal.

69′ Umjesto Menala ulazi Špikić.

66′ Izlazi Ito, mijenja ga Paintsil,  Thorstvedt umjesto Eitinga.

58′ Genk traži kontru, Šutalo blokirao Itov udarac

64′ Ivanušec ušao u šesnaesterac gostiju i poslao lotpu pred gol.

58′ Ito pucao, ali pored gola.

48′ Bogonda udario Ademija, kapetan Dinama izašao s terena da mu se pruži pomoć.

46′ Počelo drugo poluvrijeme.

45′ Ugbo zabija za izjednačenje. Dinamo i Genk na poluvrijeme odlaze s neriješenim rezultatom.

42′ Petković pucao nakon akcije s Oršićem, ali gosti su izbili loptu u korner

38′ Preciado blokirao Oršića koji je sam krenuo prema golmanu.

35′ Menalo zabija za vodstvo Dinama.

31′ Oršićev volej otišao je preko gola.

27′ Petković pao u šesnaestercu, ali sudac je procijenio da je igrač Genka izbio loptu. Pao je i Oršić i zaradio slobodan udarac.

19′ Oršić je gurnuo loptu kroz noge Gnekovog beka i zabio se u protivnika.

17′ Dobra akcija Dinama: Menalo pucao s lijeve strane, pogodio vratara.

12′ Prvi korner za Genk.

8′ Prva opasnost pred Dinamovim vratima. Udarac otišao pokraj gola.

6′ Duga lopta prema Menalu. Golman Vandevoordt istrčao je na vrijeme.

1′  Počela je utakmica. Sudi Šveđanin Glenn Nyberg.

Dinamo traži proljeće u Europi

18:44 S Maksimira se javio i naš Antonio Baković. On kaže da je za Dinamo bila dobra stvar pobjeda u prvom susretu s Genkom te da ne bismo imali ništa protiv kada bi se rezultat ponovio. Podsjetimo, dinamo je u prvom susretu slavio s 3:0. Dobra vijest je i povratak kapetana Arijama Ademija,

18:30 I Zlatko Dalić stigao je na utakmicu

18:25 Objavljeni su sastavi momčadi

DINAMO: Livaković – Moharrami, Šutalo, Theophile, Franjić – Ivanušec, Mišić, Ademi, Menalo – Petković, Oršić

GENK: Vandevoordt – Preciado, Sadick, McKenzie, Arteaga – Hrošovsky, Eiting, Heynen – Bongonda, Ugbo, Ito