HNL: Dinamo i Osijek opravdali status favorita

Nogomet 25. ruj 202121:45 0 komentara
Ilustracija/ Matija Habljak/PIXSELL

U obje subotnje utakmice 10. kola Prve HNL gostujući su sastavi opravdali status favorita, Dinamo je u Koprivnici svladao Slaven Belupo sa 4-1 (2-0), a Osijek na Šubićevcu Šibenik sa 2-0 (1-0).

Strijelci za Dinamo u Koprivnici bili su Deni Jurić (23), Mislav Oršić (43), Bruno Petković (50) i Duje Čop (76), da bi poraz domaćih ublažio Alen Grgić (80).

Aktualni prvak dominirao je čitavim tijekom susreta u Koprivnici te svoju igru okrunio s četiri pogotka i tako uzvratio Slavenu na šokantnom 0-2 porazu u Maksimiru na startu sezone. Pitanje pobjednika bilo je odlučeno već nakon prvih 45 minuta nakon kojih je Dinamo imao vofdstvo od 2-0. Kod prvog pogotka u 23. minuti Mišić je lijepom okomitom loptom pronašao Baturinu koji je utrčao u domaći kazneni prostor i zatim povratnom loptom pronašao Jurića kojemu nije bilo teško s pet metara zatresti mrežu. Najljepši trenutak susreta dogodio se u 43. minuti kada su Oršić i Petković odigrali dupli pas, a zatim si je Oršić vrškom kopačke podignuo loptu i volejom iz okreta sa 15 metara pogodio za 2-0.

Već u petoj minuti nastavka Dinamo je postigao i treći pogodak, Ivanušec je prošao kroz sredinu terena, u pravo vrijeme gurnuo loptu za Petkovića koji je rutinski postigao svoj prvi gol u prvenstvu ove sezone. U strijelce se u 76. minuti upisao i Čop, njemu je loptu na 16 metara dostavio Gojak, a napadač zagrebačkog sastava se lijepim “lažnjakom” oslobodio čuvara prije no što je preciznim udarcem pogodio donji desni kut domaćeg gola. Lijepa je bila i akcija za jedini pogodak domaćih, Zapata je okomitom loptom proigrao Grgića koji je s ruba kaznenog prostora bio precizan.

Osijek je do pobjede na Šubićevcu stigao golovima Ivana Fiolića (18) i Mihaela Žapera (82).

Osječani su poveli spektakularnim pogotkom Fiolića u 18. minuti. Veznjak gostiju prsima je presjekao neoprezno paralelno proigravanje domaćih obrambenih igrača, a onda je ne čekajući da lopta odskoči s otprilike 25 metara iz voleja pogodio sam gornji lijevi kut nemoćnog Rogića. Pobjedu je Osijek osigurao u 82. minuti kada su na rubu kaznenog prostora domaćih lijepo kombinirali Pilj i Žaper, a potonji je zatim prevario i svog čuvara te s pet metara zatresao mrežu. Linijski je sudac po završetku akcije označio zaleđe, ali provjera putem VAR-a ga je demantirala te je pogodak priznat.

Ovom pobjedom Osijek je preskočio Dinamo na vrhu ljestvice, sada ima 20 bodova, jedan više, ali i dvije utakmice više od Zagrepčana. Šibenik je ostao sedmi sa 10 bodova, dok je Slave Belupo pretposljednji deveti sa šest bodova, jednim više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.

REZULTATI 10. KOLA
Subota:
Slaven Belupo – Dinamo             1-4 (Grgić 80 / Jurić 23, Oršić 43, Petković 50, Čop 76)
Šibenik – Osijek                   0-2 (Fiolić 18, Žaper 82)