ABA liga: Poraz Cedevite kod Mega Leksa

Košarka 31. sij 201621:45 > 21:50
Euroleague

Košarkaši Cedevite u susretu su 22. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici sa 93-100 (24-17, 22-30, 23-25, 24-28).

Hrvatski je prvak čitavo drugo poluvrijeme hvatao zaostatak, a ključnom se pokazala situaciju četiri i pol minute prije kraja pri rezultatu 86-85 za domaći sastav. Tada je Pullen promašio polaganje za vodstvo Cedevite, a u protunapadu je Luwawu-Cabarrot napravio očiti prekršaj u napadu na Žganecu, ali suci su dosudili prekršaj Žganeca i priznali koš Luwawu-Cabarrota. Takva odluka ražestila je klupu Cedevite koja je još dobila i tehničku pogrešku, pa je serijom slobodnih bacanja Mega Leks pobjegla na 92-85 i tu prednost zadržala do kraja.

Jacob Pullen je sa 25 koševa bio najefikasniji kod Cedevite, dok je Luwawu-Cabarrot ubacio 18 za Mega Leks.

Cedevita je četiri kola prije kraja ligaškog dijela na omjeru pobjeda i poraza 16-6, dok je Mega Leks na 15-7. U borbi za pozicije od drugog do četvrtog mjesta je i Crvena zvezda s omjerom 15-6 uoči dvoboja s MZT-om u ponedjeljak.