NBA: Poraz Netsa u Chicagu, 26 koševa Bogdanovića

Košarka 18. ožu 201610:35 > 10:38
Tanjug/AP Photo/Jason DeCrow

Bojan Bogdanović je drugu utakmicu zaredom bio najbolji strijelac utakmice, ali njegovih 26 koševa za nešto manje od 29 minuta u igri nisu bili dovoljni za pobjedu Brooklyn Netsa u Chicagu, gdje su domaći Bullsi slavili sa 118-102.

Nakon što je u noći s utorka na srijedu Philadelphiji ubacio 44 koša i izjednačio rekord legendarnog Dražena Petrovića, Bojan Bogdanović je i na gostovanju Brooklyna u United Centeru bio pokretačka snaga u igri Netsa. Međutim, njegova je momčad pala u preveliki rezultatski zaostatak u prvom poluvremenu da bi to uspjela nadoknaditi u nastavku. Bullsi su u 21. minuti imali +24 (49-25) i imali pobjedu u džepu ostavivši goste na samo 37 koševa u prve dvije četvrtine.

No, Netsi se nisu predali i u trećoj dionici ubacili jednak broj poena kao u prve dvije (37-24) te smanjili zaostatak uoči posljednje četvrtine na samo pet koševa. Bojan Bogdanović je trećoj četvrtini ubacio 11 od svojih 26 koševa, no Netsi su ostali bez velikog preokreta, iako su u posljednje četiri minute ušli s minusom od sedam koševa (96-103). Hrvatski reprezentativac je uz 26 koševa u dvoboju protiv Bullsa imao pet asistencija i tri skoka.

Otkako je Tony Brown preuzeo vođenje momčadi od Lionela Hollinsa, a Joe Johnson napustio Netse, Bojan Bogdanović je dobio puno više napadačke slobode, što se vrlo dobro vidi na njegovoj statistici. U osam utakmica koje je Brooklyn odigrao u ožujku Bogdanović je na prosjeku od 18 koševa, uz 42 posto šuta za tricu. Usporedbe radi, u 37 ovosezonskih utakmica pod vodstvom bivšeg trenera Bojan je bio na prosjeku od 9,5 koševa i na 32,6 posto šuta za tricu.

Uz Bogdanovića u momčadi Netsa zapažen je učinak u United Centeru imao Thaddeus Young sa 16 koševa i 14 skokova, a Donald Sloan je ubacio 13 poena. Momčad Bullsa, koja je u čast dana Sv. Patrika nastupila u zelenim dresovima, predvodili su Doug McDermott s 25 koševa i Jimmy Butler s 22 poena i sedam asistencija. Chicago je treću utakmicu zaredom bio bez prvog centra Paua Gasola koji ima problema s upalom desnog koljena.

Chicago (34-33) je ostvario važnu pobjedu u nastojanju da se nađe među osam momčadi u Istočnoj konferenciji koje će sudjelovati u ovogodišnjem doigravanju. Bullsi drže osmo mjesto, a najbliži konkurenti su mu Detroit (34-34) i Washington (33-35), dok je Indiana (36-32) na sedmom mjestu u blagoj prednosti, unatoč sinoćnjem domaćem porazu u produžetku 94-101 od Toronta.

Bila je to rezultatski najuzbudljivija utakmica večeri u kojoj su prevagu na stranu Raptorsa donijeli Kyle Lowry i DeMar DeRozan, obojica ubacivši po 28 poena. Lowry je ubacio osam, a DeRozan četiri koša u produžetku koji je Toronto dobio 16-9. No, kad su Raptorsi u pitanju ovu će utakmicu pamtiti i centar Bismack Biyombo koji je uz 16 koševa imao čak 25 skokova, čime je postao novi klupski rekorder po broju uhvaćenih lopti na jednoj utakmici. Paul George i George Hill su sa po 18 koševa bili najbolji strijelci Pacersa.

Raptorsi (46-21) su u igri za startni “broj 1” na Istoku, a Cleveland im bježi za dvije pobjede (48-19). No, iza leđa vodećeg dvojca velika je gužva, jer su četiri momčadi unutar jedne pobjede: Atlanta (40-29), Boston (39-29), Charlotte (39-29), Miami (39-29).

Stoga veliku težinu ima pobjeda Hornetsa 109-106 na gostovanju kod Heata. Charlotte je nakon Golden Statea i San Antonija momčad s najviše pobjeda nakon All-Star utakmice, a u Miamiju su do 15. trijumfa u posljednjih 18 utakmica stigli nadoknadivši 15 koševa zaostatka (30-45) s polovice druge četvrtine. Charlotte je već do poluvremena došao do preokreta serijom 24-7 za vodstvo 54-52, a domaćim košarkašima nije pomoglo ni to što su ubacili 33 koša u posljednjoj četvrtini.

Charlotte su do pobjede predvodili Kemba Walker (21 koš, 7 skokova, 7 asistencija), Al Jefferson (21 koš, 10 skokova) i Nicolas Batum (19 poena, 7 asistencija, 5 skokova). Luol Deng je ubacio 22 koša za Miami, a Slovenac Goran Dragić je završio dvoboj sa 16 poena, osam asistencija i sedam skokova.