Cibona bez Final Foura

Košarka 31. ožu 201617:39 > 17:40
Foto/ABA/Cibona/Borna Filic/PIXSELL

Košarkaši Cibone nisu uspjeli izboriti plasman na završni turnir FIBA-ina Eurokupa, oni su u odlučujućoj trećoj utakmici četvrtfinala izgubili na gostovanju kod Jeniseja u Krasnojarsku sa 78-82 (21-27, 20-17, 20-18, 17-20), pa je ruski sastav izborio prolazak dalje s ukupnih 2-1 u pobjedama.

Dvoboj u Krasnojarsku bio je neizvjestan do same završnice, mladi Nik Slavica pogodio je za 78-78 23 sekunde prije isteka vremena, a nakon minute odmora Cibona je odmah napravila prekršaj i dopustila dva slobodna bacanja za Taylora, a kako bi imala posljednji napad na utakmici. Taylor je pogodio oba bacanja za vodstvo Jeniseja 80-78, da bi u posljednjem napadu Cibone Ante Žižić uputio malo prejako dodavanje za Ivana Siriščevića kojemu je lopta prošla kroz ruke 2.6 sekundi prije kraja čime je utakmica praktički bila riješena. Potom je Filip Krušlin nepotrebno napravio pregrubi prekršaj na Tayloru što su suci okarakterizirali kao nesportski prekršaj i time definitivno zapečatili pitanje pobjednika. Taylor je još jednom bio oba puta precizan s linije za konačnih 82-78.

Odlučujući dvoboj u Krasnojarsku protekao je u izjednačenoj igri, domaći su vodili većim dijelom susreta, no najveća prednost iznosila je osam razlike (51-43) sredinom treće četvrtine. Cibona je zahvaljujući odličnom šutu za tricu stigla do prednosti od 71-68 pet i pol minuta pije kraja, no potom nije postigla niti jedan poen više od četiri minute. Domaći su to razdoblje iskoristili za seriju 8-0, ponajprije pogađavši s linije slobodnih bacanja, kojom su stigli do vodstva 76-71 minutu i pol prije kraja. No, trica Joksimovića i dva ubačaja za dva Slavice vratili su Cibonu u igru prije već opisane završnice.

James Florence je sa 17 koševa i 7 asistencija bio najučinkovitiji kod Cibone, Ivan Siriščević je dodao 14 poena, a Ante Žižić 12 ubačaja uz 15 skokova, dok su kod Jeniseja najbolji bili David Kennedy sa 23 pogotka i Denis Zaharov sa 14 ubačaja.