Euroliga: Barcelona i CSKA već u TOP 16

Košarka 20. stu 201423:08 > 23:18
EPA

Centar hrvatske košarkaške reprezentacije Ante Tomić nije morao dugo boraviti na parketu u susretu 6. kola skupine C Eurolige u kojemu je Barcelona 99-77 pobjedom na gostovanju kod Bayerna u Muenchenu osigurala prolazak u TOP 16 četiri kola prije kraja prvog dijela natjecanja.

Tomić je za 16 minuta na parketu u šestoj pobjedi svoje momčadi u isto toliko nastupa sudjelovao sa osam koševa (šut za dva 2-3, slobodna bacanja 4-4), a tome je dodao i šest skokova. Kada je susret bio odlučen priliku je dobio i Mario Hezonja koji je u 13 minuta postigao tri poena (šut za dva 1-2, trica 0-1, slobodna bacanja 1-2), te tri skoka i tri asistencije.

Luka Žorić je u 80-74 gostujućoj pobjedi Fenerbahce Ulkera protiv Armani Jeansa u Milanu također u skupini C sudjelovao sa pet pogodaka (šut za dva 2-6, slobodna bacanja 1-2) uz tri skoka. Turski je sastav sada na omjeru 4-2, a talijanski na 2-4.

Zanimljivo je bilo u Pireju gdje je Olympiakos stigao do šeste pobjede u skupini D svladavši Valenciju sa 77-76. Oliver Lafayette je u pobjedničkom sastavu postigao devet pogodaka (šut za dva 0-1, trica 3-8), te imao četiri asistencije i jedan skok, dok je Krešimir Lončar u skromnoj minutaži za Valenciju postigao dva poena (šut za dva 1-2) uz jedan skok. Valencija je ovim porazom ostala na dnu skupine s omjerom 1-5.