Hezonja odveo Magic do pobjede

Košarka 12. tra 201610:07 > 10:11
Ilustracija

Mario Hezonja je sinoć za pobjedu svog Orlando Magica nad Milwaukee Bucksima zabio 19 koševa, dok je Bojan Bogdanović predvodio Brooklyn Netse u porazu od Washington Wizardsa sa 20 pogodaka.

Orlando Magic je sa 107-96 pobijedio Milwaukee Buckse, a Hezonja je odigrao 39:09 minuta i u tom vremenu osim 19 koševa upisao tri skoka, pet ukradenih lopti i sedam asistencija što mu je najviše do sada u NBA. Osim toga, pogodio je ključnu tricu za rezultat 103-96 2:25 minute prije kraja i za odvajanje od Bucksa koji su se počeli opasno približavati. Milwaukee je prije toga gubio i sa 20 razlike, ali onda se približio Magicu na četiri koša. Najučinkovitiji kod Orlanda, koji je igrao bez tri igrača iz prve petorke, bio je Ersan IIyasova sa 22 koša. Centar Dewayne Dedmon je dodao 17 koševa i osam skokova. Buckse, koji su na poluvremenu gubili 58-44 i na poluvremenu skupili zaostatak od 20 koševa, predvodio je Greg Monroe koji je ubacio 23 koša, dok su Jabari Parker i Khris Middleton zabili svaki po 17 koševa.

Brooklyn Nets su sa 111-120 izgubili od Washington Wizardsa, a Bojan Bogdanović, koji je odigrao 30:15 minuta, bio uz Shane Larkina najbolji strijelac sa 20 pogodaka. Naš je košarkaš uz to dodao i pet skokova i jednu asistenciju. Kod Wizardsa je najbolji bio Ramon Sessions koji je utakmicu završio sa 21 košem i 12 asistencija. Marcus Thornton je ubacio 19 koševa, a J.J. Hickson 15. Netsi su upisali deveti poraz zaredom, u svojoj porvoj sezoni sa 60 poraza od najgore sezone 2009./2010. kada su imali omjer pobjeda i poraza 12-70.

James Harden, Dwight Howard i Houston Rockets su sinoć pobjedom od 129-105 nad Minnesota Timberwolvesima održali nadu u doigravanje živom. Harden je zabio 34 koša, a Howard 19 uz osam skokova. Trevor Ariza je ubacio 21 koš i Rocketsi su pogodili 15 trica iz 30 pokušaja. Houston (40-41) je u utakmicu ušao kao deveta momčad Zapadne konferencije i mogao je biti eliminiran iz doigravanja ako izgube i ako Utah Jazz pobijedi Dallas. Mavericks su kasnije slavili protiv Jazza i ako Rockets u srijedu, u zadnjoj utakmici sezonem, pobijede Kingse kod kuće, bit će u doigravanju. Shabazz Muhammad je predvodio Minnesotu sa 23 pogotka, Zach LaVine je dodao 21. Damjan Rudež je odigrao sedam minuta, ali bez učinka.

Pregled rezultata utakmica koje su igrane sinoć:

Cleveland Cavaliers – Atlanta Hawks 109-94

Orlando Magic – Milwaukee Bucks 107-94

(Mario Hezonja je igrao 39:09 minuta, ugrabio je 3 skoka, upisao 7 asistencija, zabio 19 koševa)
Boston Celtics – Charlotte Hornets 100-114
Brooklyn Nets – Washington Wizards 111-120

(Bojan Bogdanović je igrao 30:15 minuta, upisao 5 skokova, 1 asistenciju i zabio 20 koševa)
Minnesota Timberwolves – Houston Rockets 105-129

(Damjan Rudež je igrao 7:00 minuta, bez učinka)
New Orleans Pelicans – Chicago Bulls 116-121
Oklahoma City Thunder – Los Angeles Lakers 112-79
Utah Jazz – Dallas Mavericks 92-101
Phoenix Suns – Sacramento Kings 101-105