NBA: Houston smanjio protiv Warriorsa

Košarka 22. tra 201610:27 > 10:30
Troy Taormina-USA TODAY Sports

Branitelji naslova prvaka NBA Golden State Warriorsi sinoć su u trećoj utakmici doigravanja poraženi od Houston Rocketsa, Oklahoma City je slavio protiv Dalas Mavericksa, a Toronto Rapotors protiv Indiana Pacersa.

HoustonRockets su u trećoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije smanjili prednost Golden State Warriorsa na 2-1 u seriji na četiri pobjede nakon što su sinoć na svom terenu bili bolji sa 97-96. Houston je prokockao prednost od čak 17 koševa u zadnjim minutama utakmice i deset sekundi prije kraja je gubio, ali je JamesHarden 2.7 sekunde prije kraja pogodio šut za pobjedu. GoldenState je igrao i sinoć bez StephenaCurryja koji je u prvoj utakmici ozlijedio gležanj. Harden je bio najučinkovitiji igrač na utakmici sa 35 pogodaka, a tome je dodao osam skokova i devet asistencija. DonatasMotiejunas je zabio 14 koševa uz 13 skokova, dok je Dwight Howard također upisao double double sa 13 pogodaka i isto toliko skokova. Najbolji strijelac GoldenStatea bio je pričuva MarreeseSpeights koji je u 18 minuta zabio 22 koša. Klay Thompson je dodao 17 koševa i osam skokova, a Shaun Livingston 16 koševa.

TorontoRaptors su u trećoj utakmici doigravanja Istočne konferencije pobijedili Indiana Pacerse sa 101-85 i sada vode 2-1 u seriji na četiri pobjede. Toronto, koji slovi kao jedna od najboljih obrambenih momčadi NBA, sinoć je upravo zahvaljujući obrani isforisirala 17 uzgubljenih lopti Indiane što je pretvorila u 26 koševa te ograničila Pacerse na 38.2 posto šuta iz igre. Kyle Lowry je zabio 21 koš uz osam asistencija, a DeMarreCarroll je ubacio 17 koševa za Toronto koji je nakon što je poveo 10-9 u prvoj četvrtini nije više ispuštao vodstvo do kraja utakmice. Paul George je predvodio Indianu sa 25 pogodaka, Myles Turner je dodao 17.

Oklahoma City je također povećala na 2-1 u doigravanju Zapadne konferencije, svaladavši Dallas Maverickse sa 131-102 na krilima raspoloženog Kevina Duranta koji je zabio 34 koša. Russell Westbrook je dodao 26. Kod Mavericksa najbolji je bio Wesley Matthews sa 22 pogotka, Raymond Felton je ubacio 18, a Dirk Nowitzki je utakmicu završio sa 16 koševa. Thunder je imao dvoznamenkastu prednost zadnjih 23:14 minute utakmice i to najviše zahvaljujući Durantu. Oklahoma City je imala šut iz igre 57.7 posto, a Dallas 47.7 posto.