NBA: Spursi deklasirali Thunder

Košarka 01. svi 201610:08 > 10:10
Ezra Shaw/Getty Images Sport

Košarkaši San Antonio Spursa poveli su sa 1-0 protiv Oklahoma City Thundera u polufinalnom dvoboju doigravanja u zapadnoj konferenciji NBA lige uvjerljivom 124-92 pobjedom u prvoj utakmici igranoj u San Antoniju.

Prvi susret na “papiru” najzanimljivijeg para drugog kruga doigravanja u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu nije opravdao očekivanja, jer su na utakmicu u AT&T Centeru došli samo domaći igrači.

Spursi su fantastično odigrali prvu četvrtinu koju su dobili sa čak 23 razlike (43-20) uz nestvaran šut iz igre, pogodili su 18 od 22 pokušaja, a pritom su ostvarili i čak 13 asistencija. Izvrsni napadački učinak potkrijepljen je i sjajnom igrom u obrani, domaći su u prvih 12 minuta upisali čak šest blokada, a usto je i Kawhi Leonard u potpunosti zaustavio Russella Westbrooka.

Izvrsna igra Spursa nastavila se i u drugoj četvrtini, pa se na odmor otišlo s velikih 33 razlike (73-40) i utakmica je bila odlučena.

Početkom četvrte četvrtine bilo je i najvećih 43 razlike (109-66), da bi gosti u posljednjih 10 minuta uspjeli tek djelomično ublažiti poraz.

Fenomenalan je u dresu Spursa bio krilni centar LaMarcus Aldridge koji je za manje od 30 minuta provedenih na terenu postigao 38 koševa, 25 u prvom poluvremenu, uz šut iz igre 18-23, a vrhunski je odigrao i Leonard sa 25 poena, 20 u prvom poluvremenu.

Kod gostiju najefikasniji je bio Serge Ibaka sa 19 koševa, Kevin Durant je dodao 16, od čega 11 u prvom poluvremenu, dok je zakazao Westbrook, koji je za 14 ubačaja potrošio 19 lopti uz šut iz igre 5-19.

Druga utakmica ovih suparnika igrat će se ponovno u San Antoniju za dva dana, a prolazak u konferencijski finale izborit će momčad koja prva ostvari četiri pobjede.