NBA: Portland na krilima Lillarda slavio protiv Golden State

Košarka 08. svi 201612:16 > 12:18
Andrew D. Bernstein/National Basketball Associatio

Sinoć su odigrane dvije utakmice konferencijskog polufinala doigravanja i na Zapadu je Portland Trail Blazers slavio protziv Golden State Warriorsa čime je smanjio na 2-1 u seriji na četiri pobjede, dok je Toronto pobijedio Miami Heat na njihovom terenu i rezultata u seriji je sada 2-1 za kanadsku momčad.

Portland je na krilima raspoloženog Damiana Lillarda, koji je zabio 40 koševa, pobijedio Golden State sa 120-108. Branitelji naslova su još uvijek bez svog najboljeg igrača Stephena Curryja. Al-Farouq Aminu je zabio 23 koša uz 10 skokova, a CJ McCollum je dodao 22 koša za Portland koji je sada smanjio na 2-1 u seirji na četiri pobjede. Trail Blazers su vodili 58-46 na poluvremenu i u zadnjoj četvrtini su povećali razliku na 20 koševa.
Kod Warriorsa je najučinkovitiji bio Draymond Green koji je postigao 37 pogodaka, dok je Klay Thompson ubacio 35. Četvrta utakmica se igra u ponedjeljak u Poartlandu. Trener Warriorsa Steve Kerr nije htio nagađati hoće li Curry igrati u ponedjeljak. Šest minuta prije kraja Harrison Barnes je pogodio tricu, a Leandro Barbosa šut čime su smanili zaostatak Warriorsa na 105-92. Međutim, nakon nešto manje od tri minute prije kraja toga Lillard pogađa tricu za 114-97, ali Green odgovara također tricom. Trica McColluma je gurnula Portland na 120-106 1:22 do kraja, što Warriorsi nisu mogli više stići. couldn’t catch up.

U drugom sinoćenjem susretu u Miamiju Toronto je sa 95-91 bio bolji od Heata i sada je omjer pobjeda u seriji 2-1. Kyle Lowry je bio najbolji strijelac sa 33 koša, od čega je 29 bilo u drugom poluvremenu. Miami je na utakmici ostao bez Hassana Whitesidea, jednog od najboljih skakača u NBA, koji se ozlijedio, a Toronto je ostao bez Jonasa Valanciunasa. Najučinkovitiji u redovima Heata bio je Dwyane Wade sa 38 koševa. Četvrta utakmica se igra u ponedjeljak u Miamiju.