NBA: Warriorsi izjednačili protiv Oklahome

Košarka 19. svi 201610:24 > 10:26
REUTERS

U drugoj utakmici NBA finala Zapadne konferencije aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi uvjerljivo su sa 118:91 nadigrali Oklahoma City Thundere te su tako rezultat u seriji poravnali na 1-1.

Junak utakmice bio je dvostruki MVP Stephen Curry koji je za 30 minuta ubacio 28 koševa (trice 5-8) od čega je 17 zabio u trećoj četvrtini koju su Warriorsi dobili 31:19.

No, potez utakmice pred kraj prvog poluvremena, kada su Warriorsi krenuli u nezaustavljivu seriju koševa, izveo je prošlogodišnji MVP finala Andre Iguodala koji je susret završio sa 14 koševa. No, o njegovom akrobatskom košu, koji je zabio u padu i to bez gledanja, postao je hit na društvenim mrežama. Koš kakav se rijetko viđa i za koji je, kada je osjećaj za prostor u pitanju, najzaslužniji treningu skoku u vis kojim se Iguodala intenzivno bavio kao srednjoškolac.

‘Kako je to uspio? Kakav spektakularan potez. Čak nije ni gledao u koš!’, kazao je Reggie Miller, stručni komentator NBA utakmica.

Sljedeća utakmica igra se u Oklahoma Cityju u nedjelju.