NBA – Cleveland korak do velikog finala

Košarka 26. svi 201609:17 > 09:20
Kevin C. Cox/Getty Images

Košarkaši Cleveland Cavaliersa korak su do plasmana u finale doigravanja NBA lige nakon što su u petom susretu finala Istoka pobijedili Toronto Raptorse 116-78 i u seriji na četiri pobjede poveli 3-2.

Prvu meč loptu za ulazak u finale ‘Cavsi’ će imati 27. svibnja u Torontu, a ukoliko Raptorsi izjednače odlučujuća, sedma utakmica igrala bi se u Clevelandu dva dana kasnije.

Utakmica u Quicken Loans Areni je praktički bila riješena već nakon prve četvrtine i vodstva domaćina 37-19. Na poluvremenu je Cleveland imao 31 koš prednosti što je bilo najveće vodstvo na poluvremenu neke utakmice konferencijskog finala u povijesti lige.

Ključ pobjede Cavsa bila je sjajna igra LeBrona Jamesa, Kevina Lovea i Kyriea Irvinga koji su ukupno zabili 71 koš. Love je ubacio 25 koševa, James je dodao 23 koša, osam asistencija i šest skokova, dok je Irving dodao 23 koša.

Kod gostiju najefikasniji su bili Kyle Lowry sa 13 koševa i šest asistencija, te DeMar DeRozan sa 14 koševa.