Stephen Curry odveo Warriorse u finale NBA lige

Košarka 31. svi 201603:16 > 05:28
REUTERS

Oracle Arena u Oaklandu bila je poprište sukoba domaćina Golden State Warriorsa i Oklahoma City Thundera u sedmoj utakmici finala Zapadne konferencije. Slavili su domaći rezultatom 96:88.

Obje ekipe su prvu dionicu igre otvorile sa dozom nervoze koju je nametnuo pritisak sedme, odlučujuće, utakmice finala konferencije.

Stephen Curry je utakmicu otvorio tricom sa devet metara preko Stevena Adamsa i tako podigao publiku na noge, a i sama utakmica je “oživjela”.

Gosti iz Oklahome su odlično parirali domaćinu i nakon prve četvrtine su imali prednost rezultatom 24:19, uz kolektivni šut iz igre od 37%.

Početak druge četvrtine pripao je OKC-u koji, zahvaljujući dobroj obrani, radi mini seriju od 5-0 i odlazi na +10.

Doprinos u momčadi Oklahome je sa klupe dao turski centar Enes Kanter koji je za nekoliko minuta sakupio šest poena i tri skoka.

Prednost Oklahome je porasla i do 13 poena u ovom trenutku, ali Klay Thompson sa tri vezane trice vraća Warriorse u utakmicu.

Neposredno pred poluvrijeme rezultat je bio 37:33.

REUTERS

Na odmor se otišlo pri rezultatu 48:42 za goste iz Oklahome. Russell Westbrook je predvodio OKC sa 14 poena i 8 asistencija, dok je Durant ubacio devet poena.

Klay Thompson je poluvrijeme završio sa 13 poena, Curry je dodao 12, a Green šest.

Obje ekipe su imale svoje periode igre, s tim da je Oklahoma diktirala tempo, a Warriorsi su u naletima stizali rezultat.

Treća četvrtina je počela kao prva; dosta run&gun košarke, dalekometnih šuteva Curryja i Thompsona koji su bili dovoljni da natjeraju trenera OKC-a Billyja Donnovana da zove minutu odmora.

OKC je i dalje imao prednost, ali samo tri poena. Bilo je 54:51, nakon četiri odigrane minute treće četvrtine.

REUTERS

Kao što to često biva u Oracle Areni, dvojac Curry – Thompson je u tri napada ponovo ubacio tri trice, s tim da je Curry zapalio publiku šutevima sa preko osam metara što je bilo dovoljno za prednost Warriorsa od 57:56.

Warriorsi su nakon toga uhvatili svoj ritam, a osim Curryja sa klupe su pomogli Varejao i Barbosa, kao i Shawn Livingston posebno dobrom igrom u obrani nad Westbrookom.

Treći period igre je završen rezultatom 29:12, te se na pauzu pred posljednju četvrtinu odlazi sa rezultatom 71:60 za domaćina.

U prvih pet minuta posljednje dionice, OKC je spustio zaostatak na pet poena zahvaljujući Kevinu Durantu koji je preuzeo ulogu lidera u dresu gostiju.

REUTERS

Tri minute do kraja utakmice, Warriorsi predvođeni Curryjem odlaze ponovo na 11 poena prednosti. Rezultat je bio 90:79.

“Steph gonna Steph” i atmosfera Oracle Arene

Do kraja je bilo 1:40, a Kevin Durant je vezanim poenima vratio OKC u igru,a rezultat je glasio 90:86.

Ipak, snove Oklahome srušio je, tko drugi nego, Stephen Curry novim dalekometnim pogotkom i tako zaokružio briljantno izdanje.

Golden State Warriorsi su slavili protiv Oklahoma City Thundera rezultatom 96:88 i tako se plasirali u drugo uzastopno finale NBA lige gdje ih čekaju Cleveland Cavaliersi.

Prva utakmica je na rasporedu u noći između četvrtka i petka, a upravo Warriorsima pripada prednost domaćeg terena.

Osim što su seriju dobili u sedmoj utakmici, na značaju ovom trijumfu daje činjenica da je ekipa iz Oaklanda gubila 3:1 u seriji.

Curry je susret završio sa 36 poena, Klay Thompson je upisao 21 koš a Draymond Green je dvoboj završio sa 11 poena.

Kod poraženih su najbolji bili Durant sa 27 poena, dok je Westbrook dodao 19 poena i 13 asistencija.