Kraljev spektakl na krunjenju: Triple-Double i pobjeda

Košarka 26. lis 201610:48 > 10:51
SK

Aktualni prvak Cleveland priredio je pravi spektakl svojim navijačima na otvaranju NBA sezone. Na krilima LeBron Jamesa, koji je zabilježio 43. Triple-Double u karijeri, Cavaliersi su savladali New York 117:88.

Na svečanoj ceremoniji prije početka utakmice, Cavaliersima su uručeni prsteni prvaka, LeBron James je održao emotivan govor a onda pokazao kako će biti vrlo inspiriran i ove sezone.

Cleveland je dobio prvu četvrtinu 28:18, Knicksi su bili bolji u drugom periodu igre, pa su na poluvrijeme otišli sa minus tri (48:45).

LeBron je već u prvom poluvremenu bio nadomak triple-double učinka, sa 12 koševa sedam skokova i asistencjia, ali je u trećoj četvrtini svoj show imao Kyrie Irving.

Od 34 koša Cavaliersa, Irving je dao 19, pa je prvak stigao do znatne prednosti od 82:64.

Do kraja, razlika u korist domaćina se povećavala, LeBron je u međuvremenu stigao i do triple-double, prvog na otvaranju sezone još od 2006. i Jason Kidda u dresu New jerseya

Na kraju je bilo 117:88. “Kralj” je završio utakmicu sa 19 koševa, 14 asistencija i 11 skokova. Kyrie Irving je bio najefikasniji u utakmici sa 29 koševa, Kevin Love je ostvario double-double: 23 koša, 12 skokova. Richard Jefferson je dodao 13.

U poraženoj momčadi, dugogodišnji LeBronov protivnik Carmelo Anthony imao je 19 koševa, Derrick Rose je u derbiju za Knickse postigao 17.

Kada su u pitanju prijenosi na Sport Klubu, u nedelju od 21:30 možete gledati utakmicu L.A. Clippers – Utah(SK 2).