NBA: Bogdanović najbolji strijelac u porazu Brooklyna

Košarka 30. lis 201611:44 > 11:46
Reuters/David Butler II-USA TODAY

Bojan Bogdanović bio je sinoć najbolji strijelac Brooklyn Netsa koje su u samoj završnici utakmice sa 110-108 pobijedili Milwaukee Bucks.

Bogdanović, koji je utakmicu završio sa 26 pogodaka, osam skokova i dvije asistencije, zabio je tricu za 108-108 11.6 sekundi prije kraja, ali umjesto da utakmica ode u produžetak, John Henson pogodio za pobjedu Milwaukeeja.

Gubeći 80-73 na početku zadnje četvrtine, Netsi su se “probudili” i nadigrali Milwaukee sa 35-30 čime je utakmica postala neizvjesna na samom kraju.

Osim Bogdanovića, Trevor Booker je zabio 14 koševa uz 14 skokova, dok je Jeremy Lin ubacio 12 uz 10 asistencija. Dvoznamenkasti učinak su imali i Sean Kilpatrick (15) i Luis Scola (14).

Kod Milwaukeeja najbolji je bio Rashad Vaughn koji je zabio 22 koša, od čega je šest trica iz 12 pokušaja. Antetokounmpo je dodao 21 koš, 11 skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte i dva bloka.

Mario Hezonja imao je skroman učinak u porazu svojih Orlando Magica od Cleveland Cavaliersa. Cavaliers su sa 105-99 slavio protiv Orlanda, a Hezonja je u 10:20 minuta koliko je proveo na terenu zabio tri koša i ugrabio četiri skoka. Damjan Rudež nije igrao.

Cleveland je imao čak 18 koševa prednosti koja se istopila u zadnjoj četvrtini i spala na samo tri razlike tri i pol minute prije kraja. James je tada dobacio loptu J.R Smithu koji pogađa tricu. Magic na to odgovara također tricom, ali Smith pogađa još jedan koš za prednost od 94-88.
Smith je utakmicu završio sa 16 pogodaka, a sa dva slobodna bacanja 18.7 sekundi prije kraja utakmice doveo je Cavse u vodstvo od osam koševa.

Najučinkovitiji igrač utakmice bio je James sa 23 koša kojima je dodao devet asistencija i šest skokova. Kyrie Irving je ubacio 20 koševa i četiri skoka, a Kevin Love 19 koševa i pet skokova.

Kod Orlanda najbolji je strijelac bio Evan Fournier koji je ubacio 22 koševa.

Poraz su doživjeli i Philadelphia 76ers Daria Šarića od kojih su sa 104-72 bolji bili Atlanta Hawks. Šarić je igrao 26:24 minute i u tom je vremenu upisao pet koševa, četiri skoka i dvije asistencije. 76erse su predvodili Sergio Rodriguez i Joel Embiid sa po 14 pogodaka.

Hawks su na kraju prve četvrtine vodili s pet razlike a na poluvremenu je ta razlika narasla na 53-39. Sixers su smanjili razliku na 10 koševa (66-56) u trećoj četvrtini, ali je Atlanta uspjela povećati prednost na 20 koševa na početku zadnje četvrtine i nije je ispuštala do kraja.

New York Knicks - Memphis Grizzlies 111 - 104
Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 105 - 99
Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 113 - 115 (produžetak)

4. Denver        1 1 .500  1
5. Minnesota     0 2 0     2