Spursi izjednačili i ostali bez Parkera, Cleveland poveo

Košarka 04. svi 201714:45 > 14:49
Soobum Im-USA TODAY Sports/ilustracija

San Antonio Spurs su sinoć u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije izjednačili na 1-1 u seriji na četiri pobjede nakon što su s 121-96 svladali Houston Rocketse, ali su, zbog ozljede, ostali bez Tonyja Parkera. Cleveland Cavaliersi poveli su s 2-0 u seriji.

Parker je čudno doskočio na lijevu nogu nakon šuta na početku zadnje četvrtine i bit će pregledan u četvrtak, ali Spursi ne očekuju da zaigra u trećoj utakmici serije u petak.

San Antonio je predvodio Kawhi Leonard sa 34 pogotka, osam asistencija i sedam skokova. Parker je do trenutka kada je izašao iz igre ubacio 18 koševa.

Kod Houstona najbolji je bio Ryan Anderson koji je utakmicu završio sa 18 koševa, a James Harden je bio ograničen na 13 pogodaka sa šutom 3/17.

U drugoj polufinalnoj utakmici, ali na Istoku, LeBron James je za pobjedu Clevelanda zabio 39 koševa, preskočivši tako Kareem Abdul-Jabbara na listi najboljih strijelaca u postsezoni.

Kyrie Irving je dodao 22 koša i 11 asistencija, a Channing Frye 18.

Najučinkovitiji u redovima bio je Jonas Valanciunas sa 23 pogotka.

Jamesu je prije utakmice protiv Raptorsa bilo potrebno 25 koševa da prijeđe Jabbara (5.762 koševa) na drugom mjestu liste najboljih strijelaca u postsezoni NBA i tu je brojku prešao tricom u trećoj četvrtini. Ispred Jamesa je sada samo Michael Jordan koji je 5.987 koševa zabio u 179 utakmica izvan regularnog dijela sezone.James je sedmi na listi najboljih strijelaca NBA sa 28.787 koševa u karijeri, a prvi je Abdul-Jabbar sa 38.387 koševa.

Treća utakmica se igra u petak u Torontu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.